۵ میلیارد دلار قاچاق مرزی داریم

 

مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: تمام درآمدهای حاصل از اجرای طرح حمایت از معیشتن مرزنشینان در همان مناطق هزینه خواهد شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیرمحمد پرهام‌فر مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر با اعلام این مطلب گفت: 30 درصد منافع حاصل از اجرای طرح، برای پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی مناطق مرزی و 30 درصد برای تقویت اشتغال مناطق و 40 درصد هم برای تجهیز بنادر هزینه خواهد شد.

پرهام فر در خصوص برآورد حجم قاچاق از طریق مرز‌ها گفت: از کل رویه‌های قاچاق مرزی، بین 4 تا 5 میلیارد دلار قاچاق صورت می‌گیرد.

مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: نگاه ما به مرز تا کنون تهدید محور بوده درحالی که باید فرصت محور باشد.

این مسئول همچنین با اشاره به محور‌های دهگانه طرح و بخشی از آن که مربوط به ایجاد زیرساخت های لازم است گفت: در این طرح جنبه واردات به تنهایی دیده نشده بلکه باید کاری کنیم که تجارت مرزی در قالب صادرات هم خودش را نشان بدهد و واردات هم باید وارداتی باشد که به نفع تولید باشد.

محمدی‌فر کارشناس تجارت و مسئل اقتصادی هم گفت: در حوزه مبادلات مرزی برای موفقیت هر طرح باید همزمان به دو چالش اقتصاد ملی و محلی توجه کرد و برای هردوی این‌ها برنامه داشت.

این کارشناس گفت: حتما مردم مناطق مرزی باید آثار مبارزه با قاچاق را ببینند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.