روسیه در رویای رکورد زدن دوباره در تولید نفت

 

وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که ممکن است این کشور دوباره تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، نیکلای شولگینوف، وزارت انرژی روسیه، طی مصاحبه‌ای با روزنامه کومرسانت این کشور که امروز منتشر شده گفته که ما بر این باوریم طی سال‌های 2024 – 2023 تولید نفت روسیه به 560 میلیون تن خواهد رسید. برنامه ما این است که رقابت‌پذیری نفت خود در بازار جهانی را حفظ کنیم و فقط به فکر چسبیدن نمودارهای تولید نباشیم.

در سال 2019 تولید نفت روسیه رکورد زد و این کشور 560.3 میلیون تن نفت تولید کرد. در پایان سال 2020 نیز مجموع تولید نفت و میعانات گازی این کشور معادل 512.8 میلیون تن بود و بنا به اعلام الکساندر نواک، معاون نخست وزیر این کشور پیش بینی می‌شود حجم نفت تولیدی روسیه به 522 میلیون تن برسد.

بنا به گفته شولگینوف؛ هنوز خیلی زود است که در مورد به پایان رسیدن دوران نفت در جهان صحبت کنیم.

وی معتقد است که روسیه باید به کسب درآمد از منابع نفتی خود ادامه دهد و اینکه این کشور به دنبال ثبات بخشیدن به تولید نفت خود باشد منطقی خواهد بود.

بسیاری از کشورها در سراسر جهان از برنامه خود برای کنار گذاشتن مصرف سوخت‌های فسیلی با هدف عمل به برنامه‌های مقابله با تغییرات آب و هوایی در جهان خبر دادند.

وزارت انرژی این کشور می‌گوید: روسیه هم البته در این مسیر قدم برداشته اما نمی‌خواهد منابع سنتی تامین انرژی خود را به طور کامل کنار بگذارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.