توافق وزارت راه با انبوه‌ساز بدقول ترکیه‌ای

 

یک انبوه‌ساز ترکیه‌ای با وجود تکمیل نکردن 10 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس، به‌تازگی با وزارت راه و شهرسازی برای حضور در نهضت ملی مسکن نیز توافق کرده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، یک شرکت ترکیه‌ای انبوه‌ساز که سابقه فعالیت در ایران را دارد، برای اخذ پروژه تولید انبوه واحد مسکونی با استفاده از سازوکار تهاتر نفت در قالب نهضت ملی مسکن با وزارت راه و شهرسازی به توافق رسیده است.

این تفاهم در حالی انجام شده است که براساس گفت‌وگو با یک منبه آگاه در شرکت عمران شهر جدید پردیس که این انبوه‌ساز خارجی هنوز بیش از 10 هزار واحد از 33 هزار واحد مسکونی خود در شهر جدید پردیس را با وجود گذشت 10 سال از عمر پروژه تکمیل نکرده است.

*یک شرکت ترکیه‌ای 10 هزار واحد مسکونی تکمیل نشده در پردیس دارد

علاوه بر این بخش عمده‌ای از 23 هزار واحد تکمیل شده نیز به متقاضیان واجد شرایط تحویل نشده است.

این منبع آگاه گفت: شرکت ترکیه‌ای باید پیش از بستن قرارداد جدید در نهضت ملی مسکن نسبت به تعیین تکلیف پروژه‌های قبلی خود متعهد شود. علاوه بر تعیین تکلیف نشدن واحدهای مسکن مهر در تعهد این شرکت، این پیمانکار ترکیه‌ای پرونده‌ قضایی باز در قوه قضائیه دارد.

با وجود پرونده این شرکت مشخص نیست، چرا وزارت راه و شهرسازی با وجود کارنامه مشخص پیمانکار ترکیه‌ای همچنان به بستن قرارداد با این شرکت اصرار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.