تلاش مافیای واردات برای اثر گذاری منفی در یک انتصاب گمرکی

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد مافیای واردات، برای تاثیر گذاری روی انتصاب رئیس کل گمرک فعال شده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، در هفته گذشته خبرسازی های خارج از قاعده و جهت داری در خصوص انتصاب رئیس کل جدید گمرک ایران شکل گرفت. از اواخر روز چهارشنبه این خبرهای ضد و نقیض، بعضا شائبه دار و البته بدون پشتوانه آغاز و در روز پنج شنبه به اوج خود رسید. فضای مجازی در حالی غرق در اخبار انتصاب رئیس کل گمرک بوده که بدنه مدیریتی وزارت اقتصاد هیچ اطلاعی از این موضوع نداشت و کمی بعد هم این موضوع تکذیب شد.

اگر به حواشی مطالب منتشر شده دقت شود، به وضوح می توانیم به اهداف منفی در پس این دست اقدامات پی ببریم. به نظر میرسد قصد این رویکردهای بعضا کم سابقه به جز تخریب شخص وزیر اقتصاد و گزینه های مد نظر ایشان، این بوده که اگر زمزمه هایی مبنی بر انتصاب اشخاص شایسته نیز وجود داشته، بتوانند با این فضاسازیها از آن جلوگیری کنند.

بر همین اساس در اوایل هفته، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ روند انتخاب و انتصاب مدیران در این وزارتخانه بر مبنای شایسته سالاری و شفافیت مبتنی بر اصول و ارزش‌های دولت سیزدهم بوده و با خرد جمعی ، مشارکت نخبگان و دریافت و بهره از پیشنهادات صاحبنظران اقتصادی و همچنین طرح و بررسی کارشناسانه در کمیته انتصابات ، انتخاب و انتصاب مدیران اقتصادی کشور انجام می‌ شود و برخی حواشی، ابهامات و شبهات رسانه ای مطرح شده در این خصوص از قبیل تاثیر برخی چهره ها و افراد در روند انتصابات به هیچ وجه صحت ندارد.

نکته جالب توجه اینکه این نوع خبررسانیهای جهت دار در خصوص سازمان بورس و تحولات بازار سهام به عنوان یکی دیگر از زیر مجموعه های مدیریتی وزیر اقتصاد در این هفته نیز ادامه یافت. این خبر جهت دار نیز به صورت گسترده در کانالهای مجازی باز نشر شد اما در نهایت وزارت اقتصاد بار دیگر طی چند روز مجبور به موضع گیری در این رابطه شد.

بر همین اساس روز دو شنبه هفته جاری روابط عمومی وزارت اقتصاد تاکید کرد: خبر منتشر شده در برخی رسانه ها درباره تذکر رئیس جمهور و گلایه ایشان از عملکرد برخی وزرای اقتصادی دولت کذب محض و شامل اطلاعات نادرست و جهت دار برای تشویق اذهان عمومی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.