پیشرفت ۳۰ درصدی قطعه گرمسار- سمنان آزادراه حرم تا حرم

 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه‌ با اشاره به ساخت محور گرمسار-سمنان از آزادراه حرم تا حرم،‌گفت: ساخت این محور ۲۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، خیرالله خادمی اظهار کرد: هفته گذشته 10 کیلومتر باند دوم محور فیروزکوه-سمنان با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید. بخشی از ترافیک جنوب کشور به ویژه از سمت یزد از این محور عبور می‌کند و از طریق فیروزکوه به شمال کشور امتداد دارد.

وی با بیان این‌که عملیات اجرایی 27 کیلومتر این محور آغاز شده است، افزود: آزادراه حرم تا حرم از قم به گرمسار می‌آید و از آنجا به سمت سمنان ادامه می‌یابد. از استان سمنان هم به مشهد مقدس امتداد می‌یابد که فاز به فاز بر اساس ضرورت در حال ساخت آن هستیم.

وی با یادآوری این‌که محور قم-گرمسار در آزادراه حرم تا حرم چند سال قبل به بهره‌برداری رسید که یکی از بهترین آزادراه‌های ایران است، تصریح کرد: این محور تردد به سمت تهران را قطع کرده و به عنوان کنارگذر شرقی تهران عمل می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با تاکید بر این‌که آزادراه حرم تا حرم یکی از اقتصادی‌ترین آزادراه‌های کشور است، گفت: برای ادامه این آزادراه از گرمسار به سمت سمنان به طول 114 کیلومتر قرارداد داریم و سرمایه‌گذار آن قرار سازندگی خاتم‌الانبیاء است.

خادمی با اشاره به این‌که این محور نیز در 3 قطعه در حال ساخت است، اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی این محور بیش از 30 درصد است و با توجه به این‌‌که این پروژه تونل و پل‌های بزرگ ندارد در صورت تامین منابع مالی می‌توان به عملیات اجرایی سرعت داد.

وی تاکید کرد: قرار شد در محدوده 60 کیلومتری قطعه 2 به بهره‌برداری برسد و در مرحله دوم نیز تا گرمسار به طول 20 درصد نیز به اتمام برسد تا بتوانیم این محدوده از آزادراه حرم تا حرم را تا 2 سال را به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان این‌که برای ساخت 114 کیلومتر از گرمسار به سمنان در زمان حاضر به حدود 2000 میلیارد تومان منابع مالی نیاز داریم؛ از این مبلغ 30 درصد را دولت و 70 درصد را قرارگاه خاتم تامین می‌کند.

وی در عین حال گفت: از کنار این آزادراه یک محور چهارخطه داریم که از تهران به مشهد امتداد دارد، در جاهایی که اولویت‌دار است آزادراه را زودتر به بهره‌برداری می‌رسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.