افزایش ۱۰ درصدی قیمت گاز در اروپا با مخالفت روسیه برای افزایش صادرات - سی نیوز

افزایش ۱۰ درصدی قیمت گاز در اروپا با مخالفت روسیه برای افزایش صادرات

 

مخالفت شرکت گازپروم روسیه برای افزایش صادرات گاز به اروپا از طریق اوکراین، قیمت گاز را در این قاره ۱۰ درصد بالا برده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مخالفت شرکت گازپروم روسیه برای صادرات بیشتر گاز به اروپا از طریق اکراین در ماه اکتبر، باعث افزایش 10 درصدی قیمت گاز در این قاره شده است.

اقدام روسیه برای در حداقل نگه داشتن صادرات گاز به اروپا بدین معناست که اروپا نمی‌تواند قبل از فرا رسیدن زمستان ذخایر کافی گاز داشته باشد.

ذخایر گاز اروپا تنها 72 درصد ظرفیت آن است. اروپا بیش از یک دهه است که در این زمان از سال چنین سطح پایینی از ذخایر گاز را تجربه نکرده است.

گازپروم تنها یک سوم ظرفیت انتقال گاز از خط لوله یامال به اروپا را برای ماه اکتبر ثبت کرده است و هیچ صادرات اضافه‌ای از طریق اوکراین نخواهد داشت.

شاخص قیمت گاز طبیعی در اروپا بیش از 10 درصد در روز دوشنبه افزایش یافته است.

قیمت گاز برای تحویل در ماه اکتبر بیش از 11 درصد، جهت تحویل در ماه نوامبر بیش از 14 درصد و در ماه دسامبر حدود 15 درصد بالا رفته است.

قانونگذاران اروپا از کمیسیون اروپا خواسته‌اند گازپروم را مجبور کند به قراردادهای فعلی پایبند بماند.

شرکت گازپروم اروپا را مقصر این بحران می‌داند. اروپا 66 میلیارد متر مکعب گاز طی 2020 و 2021 از ذخایر خود برداشت کرده که باعث تاخیر سه هفته ای در عرضه جدید گاز شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments