نیروی دریایی برای ثبات و امنیت از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد

به گزارش سی نیوز و به نقل از روابط عمومی ارتش، در متن بیانیه نیروی دریایی به مناسبت هفتم آذر آمده است: هفتم‌ آذرماه هر سال یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌های مردانی است که با دست‌های خالی و قلب‌های بزرگ و ایمان‌هایی راسخ به قلب ناوگان دریایی ارتش رژیم بعث زدند و اگرچه خود برای همیشه به عنوان نگهبانان خلیج همیشه فارس جاودانه شدند ولی دست رژیم صدام را برای همیشه‌ سال‌های جنگ از پهنه دریا کوتاه کردند.

 

در ادامه این پیام آمده است: ۴۰ سال قبل در چنین روزی وقتی بهترین فرزندان ایران با ناو همیشه قهرمان پیکان آن حماسه را آفریدند، شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که ۴ دهه بعد، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی راهبردی نه فقط در آب‌های جنوب و شمال کشور، بلکه هزاران مایل آن طرف‌تر در دریاهای آزاد و آبهای دوردست، پرچم اقتدار ایران را برافراشته کنند.

 

نیروی دریایی این پیام یادآور شد: اگر در سال های جنگ تحمیلی، تروریست‌های ارتش آمریکا سهند و سبلان را هدف قرار دادند، امروز ده‌ها سهند و سبلان از دل غیرت و تخصص میراث‌داران شهیدان ارتش در عرصه دریا متولد شده و همین غیرت و پایمردی است که فرماندهان و مسئولان دیگر کشورها را مجبور می کند تا در مواجهه با این حقیقت روشن، کلاه از سر بردارند.

 

در ادامه این پیام آمده است: ۴۰ سال پس از افتخارآفرینی ابدی شهدای ناوچه پیکان، نه تنها در حوزه شناورهای سطحی، بلکه زیر سطح و هوا نیز در تسخیر علم و دانش جوانانی است که علی رغم همه دشمنی‌ها و تحریم‌ها، قلب علوم پیشرفته را می شکافند و از آن ناوشکن و زیردریایی و موشک بیرون می‌آورند؛ جوانانی که بهترین سال های عمر خود را در سخت ترین کارها یعنی حضور مستمر در عرصه دریاها می‌گذرانند و کارشان آنقدر ارزشمند است که پیامبر اسلام شهادت آنها را متفاوت از همه دیگر شهادت‌ها می‌داند.

 

نیروی دریایی در این پیام تاکید کرد: امروزه اگر این نیرو، عنوان یک نیروی راهبردی را در پیشانی خود دارد، ثمره خون همین جوان‌ها و مجاهدت‌های خاموش آنهاست که هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای آبی کشور، از همه منافع و داشته‌های ارزشمند این سرزمین دفاع می کنند.

 

در ادامه این پیام آمده است: بی شک در کنار این مجاهدان و رزمندگان جان بر کف، نمی توان از بزرگی روح خانواده‌های آنها غافل ماند. امروز اگر یک جوان و یک افسر نیروی دریایی چندین ماه را دور از خانواده در پهنه آبهای دریاها می گذراند، دلگرم به مادران و پدران و همسران و فرزندانی است که بهترین روزهای زندگی خود را بدون عزیز خود طی می کنند. تاریخ هیچگاه فداکاری‌های این عزیزان و خانواده‌های بزرگ آنها را که یادآور همان حماسه آفرینی‌های ۷ آذر ۵۹ است، فراموش نخواهد کرد.

 

فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با تعظیم به مقام شامخ شهدا و ایثارگران دریادل این نیروی راهبردی و گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان، اعلام می دارند، در راستای برقراری ثبات و امنیت و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس‌های دور دست و آب‌های بین‌المللی، با تمام توان اعلام آمادگی کرده و از هیچ کوششی برای بذل جان در این راه پرافتخار فروگذار نخواهند کرد.

 

۷ آذر، روز نیروی دریایی ارتش

 

امام خمینی (ره ) به مناسبت رشادت ها و دلاور مردی های نیروی دریایی ارتش در دفاع از جزایر، بنادر، سواحل و دریاهای کشور و به ویژه دفاع از آبادان و خرمشهر و آب های نیلگون خلیج فارس در دوران جنگ تحمیلی و در نطفه خفه کردن نیروی دریایی دشمن بعثی، در ابتدای دوران دفاع مقدس، با تأیید امام راحل هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش نام گرفت تا همه ساله حماسه با شکوه دریادلان نیروی دریایی و یاد شهدای عزیز و گرانقدر دریایی گرامی داشته شود.

 

هفتم آذر سالروز حماسه آفرینی پرسنل ناوچه موشک انداز «پیکان» است، این روز تبلور ایثار و جان فشانی های پرسنل قهرمان و جان بر کف نیروی دریایی در برقراری ثبات و امنیت در آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.