تا پایان سال نخستین تجهیزات توسط اپراتور هندی به بندر چابهار وارد می شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور از ورود نخستین تجهیزات تأمین شده از سوی اپراتور هندی به بندر چابهار تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد که ارزش این تجهیزات ۷ میلیون یورو برآورد می‌شود

به گزارش سی نیوز و به نقل از ایلنا، محمد راستاد با اشاره به برنامه‌های آتی این سازمان برای توسعه بندر چابهار، اظهار کرد: در پایان سال جاری شاهد ورود نخستین تجهیزات تأمین شده از سوی اپراتور هندی بندر چابهار خواهیم بود که این تجهیزات شامل یک دستگاه جرثقیل ساحلی به ارزش حدود ۷ میلیون یورو است.

 

وی افزود: متعاقباً تجهیزات بعدی نیز به زودی وارد کشور می‌شود و قابلیت بندری چابهار افزایش پیدا می‌کند.

 

راستاد در پاسخ به این سؤال که «مردم چابهار نگران تردد قطار و کامیون‌های باری به بندر از مسیر شهر هستند و بر این گمانند که با توسعه بندر، آرامش شهر بر هم زده می‌شود. سازمان بنادر و دریانوردی چه تمهیداتی به‌منظور برطرف کردن دغدغه‌های مردم در نظر گرفته است؟» گفت: برخلاف نظر برخی از گمانه‌ها، اتفاقاً توسعه بندر، زمینه اشتغال و رونق اقتصادی را برای محیط پیرامونش فراهم می‌کند؛ به‌طوری که با فعالیت‌های اصلی و جانبی در بندر، اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای مردم ایجاد می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور خاطرنشان کرد: مطمئناً وضعیت فعلی بندر و همچنین توسعه و ارتقای آن به نفع مردم منطقه خواهد بود و مردم چابهار از این بابت نگرانی نداشته باشند.

 

در ادامه، وی برخی از دستاوردهای مهم سفر وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار طی چند روز گذشته را برشمرد و عنوان کرد: طی این سفر، چندین پروژه که عمدتاً روبنایی پایانه کانتینری و چندمنظوره بودند به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیدند و همچنین، پروژه‌هایی که بخشی از آن متعلق به بخش خصوصی هستند و شامل تأسیسات مخازن نگهداری محصولات پتروشیمی و نفتی و نگهداری کالا به ارزش ۹۰۰ میلیارد تومان می‌شوند، کار خود را آغاز کردند.

 

راستاد یادآور شد: یک پروژه مهم دیگر که طی سفر وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن شروع شد، مربوط به کریدور لجستیکی دسترسی بندر چابهار بود. خوشبختانه روند فعالیت‌های بندر چابهار به‌گونه‌ای است که هم در پروژه‌های اجرایی و هم در حوزه عملیات و تخلیه و بارگیری شاهد دستاوردهای بسیار خوبی در آن هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments