با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام می شود؛ آغاز ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار از امروز

 

پس از اما و اگرهای بسیار در رابطه با ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار سرانجام امروز (۱۴ آذر ماه) عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار آغاز خواهد شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از ایسنا، با وجود شرایط خاص منطقه آزاد چابهار که یکی از  مناطق لجستیک به شمار می رود،  طی این سالها وجود یک فرودگاه بین‌المللی از خلاء‌های آن محسوب می شد. این در حالی است که این منطقه دارای مزیت جاده‌ای ، ریلی و بندری بود ولی فرودگاه متناسب با موقعیت خود را نداشت.

اما بعد از کش و قوس‌های فراوان در رابطه با ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار، سرانجام این موضوع در دو سال اخیر به طور جدی‌تری پیش رفت تا این که با تامین منابع و ایجاد زمینه‌هایی لازم امروز (۱۴ آذر ماه) با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء عملیات اجرایی فرودگاه این منطقه شروع می‌شود.

اما این شهر فرودگاهی در ۲۸۱۵ هکتار و در شمال منطقه آزاد چابهار احداث می‌شود.

فاز اول فرودگاه بین‌المللی چابهار با سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی از محل منابع منطقه آزاد چابهار و با مدیریت همین منطقه اجرایی می‌شود

که این فاز در ۱۳ هزار متر زمین و با ظرفیت حدود ۸۱۷ هزار و ۶۰۰ مسافر در سال ایجاد خواهد شد.

پیش بینی بر این است که فاز اول فرودگاه بین‌المللی چابهار طی ۲۴ ماه آینده به پایان برسد.

اما در رابطه با ساخت این فرودگاه ، فاز بر عهده پیمانکاران داخلی است ولی مذاکراتی با پیمانکاران خارجی انجام شده و در ساخت آن مشارکت دارند، در عین حال که در ادامه از منابع فاینانس نیز برای تکمیل فاز بعدی فرودگاه چابهار استفاده خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.