وزیر راه و شهرسازی راهی ترکمنستان شد؛ توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و ترکمنستان بررسی می‌شود

 

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی امروز صبح عازم ترکمنستان شد تا در کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکمنستان شرکت کند.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسلامی با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان بعد از یک وقفه چهار ساله، ابراز امیداوری کرد سفر به ترکمنستان نقطه عطفی برای تبادلات تجاری و همکاری مشترک بین دو کشور باشد.

محمد اسلامی با اشاره به جزییات سفر به کشور ترکمنستان اظهار داشت: بعد از یک توقف چهار ساله امروز کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان در عشق آباد برگزار می‌شود.

وی افزود: تمامی سرفصل‌هایی که برای همکاری و توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان پیش‌بینی شده بود، مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم که مورد توافق دو طرف قرار گیرد.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان، محورهای اصلی گفت‌وگو‌های دو جانبه را مربوط به حوزه‌های انرژی، ترانزیت و تجارت عنوان کرد.

گفتنی است: وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان صبح امروز در راس هیاتی برای شرکت در نشست‌های دو جانبه با وزاری حمل‌ونقل و صنعت،‌ همچنین سخنرانی در همایش مشترک تجاری عازم عشق آباد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.