صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر ایران ۱۱,۶ درصد افزایش یافت؛ افزایش ۲۰ درصدی ترانشیپ کالا در بندر شهید رجایی طی 6 ماه

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اعلام خبر صادرات ۱۹میلیون تن کالای غیرنفتی در بزرگترین بندر ایران با رشد ۱,۶درصدی گفت: در بخش فرآورده های نفتی نیز، رویه ترانزیت رشد ۸۱ درصدی داشته است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی  ، “الله مراد عفیفی پور” با ارایه گزارشی از عملکرد شش ماه نخست سال ۹۸ در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، اظهار داشت: در این دوره زمانی، حجم عملیات جابجایی کالاهای نفتی و غیر نفتی به رقم ۴۰ میلیون و ۷۴ هزار و ۵۲۴ تن رسید که در همسنجی با سال گذشته رشد ۶,۶ درصدی داشته است.

وی حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی را ۲۶ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۲۱۳ تن با رشد ۶,۷ درصدی اعلام کرد و گفت: همچنین، ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۳۱۱ تن فرآورده نفتی با افزایش ۶.۵ درصدی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

افزایش ۱۱,۶ درصدی صادرات غیرنفتی

عفیفی پور با اشاره به افزایش ۱۱,۶ درصدی صادرات غیرنفتی افزود: حجم صادرات این کالاها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۱۹ میلیون و ۳۳ هزار و ۸۶۵ تن رسید.

این مقام مسئول از ترانشیپ یک میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۲۲ تن کالای غیرنفتی از این بندر به بنادر دیگر منطقه خبر داد که رشد ۲۰درصدی داشته است.

ترانزیت ۱,۶ میلیون تن کالای غیرنفتی

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از کابوتاژ ۱۴۷ هزار و ۶۱۲ تن کالای غیرنفتی با افزایش ۱۰۰ درصدی طی شش ماه اخیر سخن به میان آورد و گفت: در مدت زمان یاد شده، یک میلیون و ۶۱۱ هزار تن ترانزیت و همچنین سه میلیون و ۸۲۶ هزار و ۹۹۴ تن از اینگونه کالاها با رشد ۸درصدی وارد بندر شهید رجایی شد.

صادرات نفتی ۱۶ درصد افزایش یافت

عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی نیمه نخست امسال، افزود: طی این مدت، ۴ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۱۶۳تن فرآورده نفتی به خارج از کشور با رشد ۱۶,۲ درصدی صادر شده است.

افزایش ۸۱ درصدی ترانزیت نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این مدت، ۸ میلیون و ۷۶۲ هزار تن با رشد ۱۱,۳درصدی، کابوتاژ و ۴۴هزار و ۳۱۷تن فرآورده نفتی، ترانزیت شد که رشد ۸۱.۵ درصدی داشته است.

رشد ۱۰,۵ درصدی تعداد کشتی های ورودی

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تا آغاز مهرماه جاری، دوهزار و ۱۳۲ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد که همسنجی این حجم از تردد شناور به در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، نشانگر افزایش ۱۰,۵ درصدی است.

وی اضافه کرد: از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر، یکهزار و ۷۳۶ فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن(افزایش ۶درصدی) و ۳۹۶ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن (رشد ۳۴ درصدی) بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.