کشتی باری شباهنگ در دریای خزر دچار حادثه شد؛ ۹ خدمه کشتی ایرانی نجات یافتند

 

مدیرکل حفاظت ایمنی و دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: علت سانحه کشتی باری “شباهنگ” که در نزدیکی سواحل جمهوری آذربایجان در حال غرق شدن می باشد، در دست بررسی است اما به نظر می رسد علت آبگرفتگی بوده است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا خجسته درباره اخبار مبنی بر غرق شدن کشتی باری شباهنگ در نزدیکی سواحل جمهوری آذربایجان، افزود: طبق آخرین اطلاعات دریافتی متاسفانه کشتی یاد شده در آستانه غرق کامل است.

مدیرکل حفاظت ایمنی و دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی اذعان داشت: کشتی شباهنگ که حامل حدود هزارتن کاشی صادراتی به مقصد بندر ماخاچکالا روسیه بوده، در نزدیکی سواحل جمهوری آذربایجان ( لنکران) در حال غرق شدن است.

وی با بیان اینکه علت سانحه در دست بررسی است اما به نظر می رسد آبگرفتگی باعث غرق شدن شناور شده است، تصریح کرد: بعد از بازگشت پرسنل کشتی شباهنگ که احتمالا تا سه روز آینده است، علت دقیق سانحه مشخص خواهد شد.

خجسته گفت: خدمه شناور شامل دونفر تبعه هندی وهفت نفر ایرانی بوده اند که توسط بالگردهای اعزامی از مرکز جست وجو ونجات کشور آذربایجان نجات داده شده و به شهر باکو منتقل شده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.