مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی: ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران گردشگری دریایی چابهار

 

محمد راستاد گفت: به متقاضیان سرمایه گذاری در زمینه ساخت داخل در حوزه گردشگری دریایی و کشتی تفریحی در بندر چابهار به طور ویژه تسهیلات ارایه می شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در جلسه بررسی پیشرفت طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در بندر چابهار، اظهار کرد: با توجه به این که بعضی قراردادها به‌دلیل نوسانات ارز دچار مشکلاتی شده‌اند، سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت می‌کند؛ سرمایه‌گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند.

وی با اشاره بر این که پروژه‌ها نباید معطل تسهیلات بماند، افزود: سازمان بنادر به طرح‌های سرمایه‌گذاری بندر چابهار از محل کمیته وجوه اداره شده، تسهیلات پرداخت می‌کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: اگر به طرح‌های سرمایه گذاری تسهیلات از محل وجوه اداره شده اعطا شود، نمی‌توان به آن یارانه ای تخصیص داد و طرح باید با اولویت تسریع پیدا می کند.

وی در پایان گفت: به متقاضیان سرمایه گذاری در زمینه ساخت داخل در حوزه گردشگری دریایی و کشتی تفریحی در بندر چابهار به طور ویژه تسهیلات ارایه می شود.

همچنین یزدان سیف در جلسه تسریع در امور تجاری و بازرگانی و ایجاد ترافیک بار و کالا که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، اعضای هیأت عامل این سازمان و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در محل سالن جلسات بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد اظهار داشت: ۵۰ درصد کالاهای فله ای که سال گذشته از طریق بندر چابهار وارد شد توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین شده است.

وی با بیان این که روند ورود کشتی های این شرکت از طریق بندر چابهار بر اساس اولویت هاست که تسریع خواهد شد ادامه داد: تقویت زیرساخت ها در این بندر و شکل گیری انبار های پسکرانه ای برای پشتیبانی از کشتی و بار ضروری است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: انبار طریق القدس به منظور پشتیبانی از بندر چابهار تا پایان سال به بهره برداری می رسد، انبار های غله چابهار نیز با کیفیت مناسب به چرخه بهره برداری وارد می شود.
سیف اظهار کرد: با توجه به این که بندر چابهار بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است می تواند پذیرای کشتی های بزرگ روغن باشد، با احداث مخازن نگهداری روغن می توان این امکان را در این بندر فراهم کرد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.