ترافیک کالا در بندر شهید بهشتی افزایش می یابد

 

با حضور معاونان وزارتخانه های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، “راهکارهای تسریع در امور تجاری و بازرگانی بندر چابهار” و “افزایش ترافیک بار و کالا در بندر شهید بهشتی” مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با تدارک دو روز برنامه کاری فشرده و بازدید میدانی از بندر اقیانوسی چابهار، علاوه بر  بررسی پیشرفت طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در این بندر، وضعیت زیرساخت ها، اسکله ها ، تجهیزات و ساختمان های عملیاتی طرح توسعه بندر شهید بهشتی  مورد بازدید قرار می گیرد.

براساس این گزارش، در این برنامه کاری و بازدید دو روزه که احمد علی موهبتی؛ استاندار سیستان بلوچستان، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، یزدان سیف؛ مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران حضور دارند، از فرآیند جمع آوری اسکله های نصب سریع در بندر شهید بهشتی، انبار های سرپوشیده و محوطه های دپوی کالا و همچنین از پروژه شبکه معابر و تاسیسات زیربنایی اراضی پشتیبانی و دایک حفاظت ساحلی چنوب شرقی بندر شهید بهشتی بازدید به عمل می آید.

گفتنی است که افتتاح تنها رصد خانه تخصصی استان سیستان و بلوچستان در کوی بندر ؛ برگزاری چهارمین جلسه شورای اداری بندر چابهار با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و نشست واحد دریایی با حضور جلیل اسلامی؛ معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از دیگر برنامه های سفر به چابهار  است.

بر اساس این گزارش، بندر چابهار به عنوان دروازه ترانزیتی کشور در کریدور بین المللی شرق – غرب در زمینه ترانزیت و ترانشیب کالا به بنادر جنوبی کشورهای خلیج فارس ایفای نقش می کند و با افتتاح طرح توسعه فاز اول، این بندر هم اکنون در منطقه به کانون های داد و ستد و تجارت بین المللی تبدیل شده است.

بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم ایران در جنوب کشور و در بخش شمالی دریای عمان از موقعیت استراتژیک برخوردار است و دستیابی به آبهای آزاد بین المللی از طریق اقیانوس هند از مهم ترین ظرفیت های ترانزیتی این بندر اقیانوسی ایران در منطقه است.

چابهار به علت نزدیکی به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان و آسیای میانه، با اتصال به شبکه ریلی کشور جایگاه ویژه ای در ترانزیت کالا خواهد داشت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments