دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران اعلام کرد: لزوم تفویض اختیار هرچه بیشتر به بخش خصوصی

 

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با تاکید بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی از جمله سازمان های موفق و پیشرو در حوزه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است، گفت: سرمایه گذاری در بنادر نسبت به سایر بخش ها از ضریب اطمینان بیشتری برخوردار است.

به گزارش سی نیوز، مسعود پل مه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در مورد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر ایران، اظهار کرد: بنادر دروازه تجارت بین المللی برای یک کشور هستند و اگر یک کشور صنعتی و یا حتی مصرفی باشد بنادر پایه اصلی تجارت آن کشور به شمار می روند، چراکه در صورت صنعتی بودن نیازمند واردات مواد اولیه هستند و در صورت مصرفی بودن به سایر کشورها جهت تامین مواد مورد نیاز خود وابسته اند.

وی ادامه داد: اگر به نحوه فعالیت بنادر پیشرفته دنیا در کشورهای مختلف نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که همه آن ها دارای یک نقطه مشترک هستند که آن حضور سرمایه گذاران جهت فعالیت اقتصادی در بنادر است.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با تاکید بر اینکه بنادر در ایران نیازمند مدیریت واحد جهت پیش برد فعالیت های خود هستند، گفت: طبق تبصره ذیل بند ۴۴ قانون اساسی، حاکمیت مطلق بنادر ما بر عهده دولت است اما این استثنا وجود دارد که بخش خصوصی جهت فعالیت ورود کند.

پل مه با بیان اینکه منظور از مدیریت واحد در بنادر کشور این است که یک سرمایه گذار و فعال اقتصادی جهت فعالیت در بنادر صرفا نیازمند ارتباط با یک سازمان نظیر سازمان بنادر و دریانوردی باشد، عنوان کرد: متاسفانه لزوم تعدد ارتباط سرمایه گذاران با دستگاه های مختلف همچون سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و… موجب شده است که یک فعال اقتصادی نه تنها با یک سازمان بلکه با سازمان های مختلفی به منظور انجام فعالیت خود در ارتباط باشد که این امر مشکل آفرین است.

وی ادامه داد: باید با ایجاد تسهیلات و شرایط مطلوب، بستر را برای ایجاد کسب و کار و رونق اقتصادی به منظور فعالیت در بنادر و مناطق آزاد کشور ایجاد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.