رشد ۱۱۷درصدی «تخلیه و بارگیری کالا» از بندر خرمشهر در ماه نخست سال ۹۸

 

مدیرکل بندر ودریانوری خرمشهر از صادرات بیش از ۱۸۲ هزار و ۹۳۸ تن کالای غیر نفتی در بندر خرمشهر خبر داد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۷۹ درصدی برخوردار است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نورالله اسعدی؛ مدیرکل بندر و دریانوری خرمشهر اظهار داشت: از این میزان صادرات ۱۴۵ هزار و ۵۱۶ تن مصالح ساختمانی است که توسط ۱۰ هزار و ۳۵ دستگاه کامیون بصورت حمل یکسره به ۱۴۷فروند بارج صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: بارگیری این میزان مصالح ساختمانی طی یک ماهه اخیر به انجام رسید و صادرات مصالح ساختمانی از بندر خرمشهر همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: صادرات کلینکر از جمله مهمترین اقلام صادراتی ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می رود.

مدیر کل بندرو دریانوردی خرمشهر در ادامه به عمده کالاهای صادراتی از این بندر اشاره کرد و افزود:  فلزات، کالاهای ساختمانی، کالاهای معدنی، محصولات کشاورزی از عمده کالاهایی هستند که از بندر خرمشهر به کشورهای حوزه خلیج صادر شده است.

اسعدی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری ۱۹۶ هزار و ۲۱۴ تن کالا در بندر خرمشهر به انجام رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۱۷ درصدی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به مزایای خاص بندر خرمشهر به دلیل واقع شدن در منطقه آزاد اروند گفت: بندر خرمشهر به دلیل نزدیکی به مرکز کشور و دارا بودن تمام امکانات  تخلیه و بارگیری آمادگی ارائه هرگونه خدمات به صاحبان کالا را دارد.

شایان ذکر است، بندر خرمشهر مناسب ترین گزینه برای ترانزیت کالا به کشور عراق و اقلیم کردستان به شمار می رود

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.