مهلت 20 روزه خودروسازان برای ترخیص 3 هزار کانتینر قطعات

 

مدیرکل گمرک چابهار با اشاره به دپوی 3 هزار تی.ای.یو کانتینر قطعات دو خودروساز سایپا و ایران خودرو در منطقه آزاد چابهار، گفت: به این دو خودروساز ۲۰ روز مهلت داده ایم تا کانتینرهای خود را ترخیص کنند، در غیر اینصورت این کانتینرها متروکه اعلام خواهد شد.

به گزارش سی نیوزو و به نقل از تسنیم، عزیز شمس اظهار کرد: ۳۰۰۰ کانتینر قطعات خودرو متعلق به ایران خودرو و سایپا در منطقه آزاد چابهار رسوب کرده که عمده دلیل آن مربوط به مشکلی است که با بانک دارند.

وی ادامه داد: این خودروسازان باید بروند کد رهگیری بانک را گرفته و ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت کنند.

وی تصریح کرد: در عین حال گمرک تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته و اعلام کرده کسانیکه با بانک مشکل دارند می توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد کالای خود را ببرند و مابقی را به عنوان وثیقه در بندر بگذارند.

مقام مسئول گمرک با بیان این که از قرار معلوم خودروسازان گویا می گویند این اطمینان را نداریم بانک ارز ۴۲۰۰ تومانی به ما اختصاص می دهد یا خیر، افزود: این که خودروسازان این اجناس را ترخیص کرده و با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان به فروش برسانند و بانک بعدا اعلام کند نمی تواند با این نرخ ارز را در اختیار آنها قرار دهد.

شمس تاکید کرد: البته فقط خودروسازان این گونه نیستند و آنهایی که هم برنج وارد کرده اند با این مسئله مواجه هستند.

وی گفت: اعلام کرده ایم که برای ترخیص قطعات به خودروسازان هم تعرفه ترجیهی می‌دهیم اما می گویند ممکن است با قیمت ۴۲۰۰ آنها را عرضه کنیم و بعدا بانک با نرخ بالاتری به ما ارز بدهد. ” به آنها گفتیم که حداقل اجناس خود را به انبار خودتان منتقل کنید که گفتند اگراین کار را انجام دهیم تعزیرات می آید این قطعات را به عنوان احتکار محسوب می‌کند که درست می‌گوید.

وی با بیان اینکه مبدا این قطعات خودرو چین است، گفت: به خودروسازان اعلام کرده‌ایم چنانچه تا ۲۰ روز دیگر این ۳۰۰۰ کانتینر ترخیص نشود آنها را جزو کالای متروکه اعلام می کنیم دیگر ربطی به ما ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.