در بازدید وزیر اقتصاد از بندر شهید رجایی عنوان شد: همکاری دستگاه های اجرایی برای جذب سرمایه گذار در بندر شهید رجایی

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: توجه ویژه به ظرفیت های استان هرمزگان می تواند باعث ارتقای کمی و کیفی اهرم های اقتصادی کشور شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد دژپسند در سفر به استان هرمزگان و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در نشست کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار داشت: برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق تولید فرصت درنگ نیست، تا همین حالا هم دیر شده و باید با تمام قوا تمامی دستگاه های اجرایی ورود کرده و مانع از آسیب جدی به سرمایه گذاری و تولید شوند.

وی با اشاره به اینکه امروز راهی جز سرعت عمل همراه با دقت نداریم، خاطرنشان کرد: نباید برای رونق تولید، قوانین و مقررات نادیده گرفته شود تا سبب دور زدن قانون و سوء استفاده برخی افراد شویم.

دژپسند با بیان اینکه هرمزگان با قابلیت های فراوان مهمترین استان در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد بالنده است، افزود: توجه ویژه به ظرفیت های این استان می تواند باعث ارتقای کمی و کیفی اهرم های اقتصادی کشور شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه برای اهرم سازی اقتصادی باید دارایی دولت در مسیر رشد و توسعه فراگیر و فعالیت های اجرایی در این حوزه به کار گرفته شود، خاطر نشان کرد: اراده مردم و مسئولان، به دور از شعارزدگی می تواند این استان را به جایگاه واقعی خود در بخش های اقتصادی رهنمون سازد.

وی با حضور در پایتخت دریایی ایران از امکانات و قابلیت های بندر شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری بازدید کرد.

مهدی میراشرفی؛ رئیس کل گمرک ایران، فریدون همتی؛ استاندار هرمزگان، اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی، از جمله مقاماتی بودند که وزیر اقتصاد را در این بازدید، همراهی کردند.

اله مراد عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه بازدید وزیر اقتصاد از پیشرفته ترین ترمینال کانتینری کشور، گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت های عملیاتی بندر شهید رجایی و سایر بنادر تابعه این اداره کل ارائه کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.