دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران عنوان کرد: مطالبه گری قانون مدارانه و نقد سازنده از دولت، ضامن توسعه و پیشرفت

 

مسعود پل مه، دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران در مراسم بزرگداشت شصت وپنجمین سال تاسیس انجمن کشتیرانی مطالبه گری قانون مدارانه و نقد سازانده از دولت را در کنار پیگیری فعالانه بخش خصوصی، ضامن توسعه و پیشرفت کشور دانست.

متن سخنرانی وی در این مراسم بدین شرح است:

خانم ها، آقایان، میهمانان گرامی؛

حضور و قدوم مبارک شما را در جشن 65 سالگی انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گرامی میداریم. این شجره طیبه در حالی بدست ما رسیده است که شاهد برگ ریزان و فراز و فرودهای بسیاری بوده است. تلاطمات نظامی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که هر یک به تنهائی میتوانست شیرازه یک ملت را از هم بپاشد ولی امروز نیک بختانه بر قله اهتزاز و در آستانه جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گرد هم آمده ایم تا به آئین الهی شکر و سپاس، بر آنچه نعمات لایزال و سنت لایتغیر باریتعالاست، بر دست نیک مردان و دامان نیک زنان شایسته ی این مرز و بوم بوسه زنیم و از عمر جاری کرده بپای آبادانی کشور عزیزمان قدردانی و امتنان داریم.

همت والای شما سروران در ادوار مختلف دفاع مقدس، آبادانی، سازندگی و جنگ اقتصادی، شریان صادرات و واردات و نبض تجاری کشور را همواره طپنده و تداوم بخشیده است.

حال گاه دیگرست، باید کمر همت بست و آستین ها را بالا زد. به یاری دولت و ملت بیش از پیش شتافت، تا ثابت شود هم چنان، کانون و چرخ اصلی تجارت، تولید، اشتغال و ارزآوری دریا است و بس – هر چند میدانیم تنگا که بگذرد به بوته فراموشی سپرده می شویم مانند گشایش بعد از برجام، این ما هستیم سنگ زیرین آسیاب.

نیک می دانیم،

وظیفه ی دیگری بر عهده داریم. مطالبه گری قانون مدارانه و نقد سازنده. از هر مقام و منصب دولتی، از این رهگذر است که می توان کشور را قوام بخشید و علف هرز فساد را خشکاند. لازم است رویکرد مطالبه، پاسخگوئی و مسئولیت پذیری دولت، در قبال تصمیمات و اعمال خود باشد. هم چنانکه قانون از پاسخگوئی و ضمان قهری افراد در قبال فعل و ترک فعل خود سخن می گوید. نقد را به خود باز میگردانم. ما نیز مقصریم زیرا به بعضی نبایدها دامن زدیم، آنجا که کار پیش نرفت و پیش بردند و ما خود تمکین کردیم. پس باید قدری حدیث نفس کنیم. از مبانی قانونی، ابزار قانونی و گذرگاه قانونی است که می توان، بی قانونی را مهار کرد. یادمان باشد این تنها قانونست که حاکمیت دارد بشرطی که ما خود بخواهیم.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments