۱,۴ میلیون TEU کانتینر جابجا شد؛ ترانشیپ ۱۸۱ هزار TEU کانیتنر در بندر شهید رجایی

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی نه ماهه سال جاری، یک میلیون و ۴۱۲ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، الله مراد عفیفی پور درباره عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال۹۷ تا ابتدای دی ماه جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۴۸۷ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع یک میلیون و ۴۹ هزار و ۸۰۵ TEUکانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۲۵۷ هزار و ۳۵۴ TEUمربوط به محموله های ترانزیتی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: طی نه ماهه امسال، ۱۸۱ هزار و ۶۸۳ TEU از طریق بندر شهید رجایی به عنوان اصلی ترین بندر کانتینری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

عفیفی پور از جابجایی بالغ بر ۲۷۲ هزار TEUکانتینر حامل کالاهای صادراتی و حجمی افزون بر ۲۹۱ هزارTEU کانتینر وارداتی طی نه ماهه سال جاری خبر داد.

وی  یادآور شد: بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.