دبی از هامبورگ جلو زد؛ رتبه پنجم دبی در میان برترین مراکز دریایی جهان؛

 

شهر دبی در آخرین گزارش شاخص مرکز توسعه بنادر بین المللی در جایگاه پنجم جهان ایستاد. شهرهای  سنگاپور، هنگ کنگ، لندن و شانگهای به ترتیب در رده های اول تا چهارم این رده بندی ایستادند.

به گزارش پایگاه خبری سی نیوز، شهر دبی به عنوان یکی از 5 مرکز بزرگ دریایی جهان از سوی موسسه (ISCD) انتخاب شد. در این گزارش آمده است که دبی با حمایت های قانونی و زیرساخت های پیشرفته و قابلیت های تدارکات و لجستیک دریایی توانسته در یک محیط رقابتی برای تجارت و سرمایه گذاری پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

دبی برای کسب عنوان چهارم و در رقابت با دیگر بنادر، شهر هامبورگ را پشت سر گذاشت و جایگاه چهارم را از آن خود کرد.

سلطان احمد بن سلیمان، مدیر رئیس بنادر،گمرکات و منطقه اقتصادی و همین طور مدیرعامل سازمان بنادر شهر دبی اعلام کرد که او انتظار این را داشته تا در گزارش اخیر، دبی بتواند به جایگاه پنجم برترین شهرهای هاب صنعت دریانوردی جهان دست پیدا کند و از این اتفاق اصلا شگفت زده نشده است.

او در این رابطه گفت: « ما به کسب دستاوردهای جدید افتخار می کنیم که نشان از تلاش هایی است که در رقابت دریایی به دست آورده ایم. رهبری دبی به عنوان یکی از بازیکنان اصلی صنعت حمل ونقل دریایی برای کسب این موفقیت بسیار مهم و اصولی بود. این بخشی از نتیجه همکاری پرسود ما با بخش خصوصی و عمومی است که سرمایه های خود را در بخش دریایی به کار انداختند.

در این گزارش، سنگاپور رتبه اول را به دست آورده و هنگ کنگ، لندن و شانگهای نیز در رتبه های بعدی قرار دارند. در این رتبه بندی، شهر روتردام هلند نیز از جایگاه هشتم به جایگاه ششم ارتقا پیدا کرده است.

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.