پیگیری برای رونق گردشگری دریایی در جنوبی ترین مرز ایران؛ جزیره ابوموسی جان دوباره می گیرد

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از ورود جدی سازمان بنادر به روند اجرای طرح توسعه زیرساخت‌ها در بندرگاه جزیره ابوموسی و پیگیری طرح‌هایی دیگر به منظور رونق بخشی به گردشگری دریایی در جنوبی ترین مرز آبی ایران خبر داد.

‌به گزارش سی نیوز و به نقل از ایسنا، ‌الله مراد عفیفی پور با اشاره به برگزاری نشست مشترک بین مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با فرماندار شهرستان ابوموسی اظهار کرد: با همکاری قابل تقدیر فرماندار این شهرستان، انتقال مالکیت حدود هشت هکتار از اراضی پس‌کرانه بندرگاه ابوموسی به سازمان بنادر در دست انجام است.

وی افزود: در پی مذاکرات صورت گرفته با فرمانداری برای ورود جدی تر سازمان بنادر به روند توسعه دریایی جنوبی ترین مرز آبی ایران، چندین پروژه برای توسعه زیرساخت‌ها و روبناها در دستور کار قرار گرفته که از جمله آنها احداث ساختمان‌های اداری، مرجع دریایی، مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی و حصارکشی اراضی پس‌کرانه این بندرگاه است.

به گفته عفیفی پور، تعمیرات اساسی زیرساخت های بندری با ایجاد و توسعه شبکه‌های برق و آبرسانی به شناورها در حال انجام است. از سوی دیگر پروژه لایروبی حوضچه بندر با افزایش عمق به 8 متر برای جذب شناورهای بزرگتر نیز از مهرماه سال جاری کلید می‌خورد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تصریح کرد: اقدامات لازم برای انتقال دو فروند رمپ و اسکله فلزی شناور بندرگاه ابوموسی به تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی و انجام تعمیرات اساسی آنها در دستور کار است.

وی اضافه کرد: اختصاص یک دستگاه ژنراتور برای پشتیبانی از سیستم رادیویی و مخابراتی مستقر در برج کنترل بندرگاه و تامین تجهیزات دیگری همچون یو.پی.اس، بادسنج و سامانه VDR( ضبط مکالمات رادیویی) نیز انجام خواهد شد.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ها، شاهد توسعه بندرگاه جزیره ابوموسی، ارتقای ایمنی ترددهای دریایی، فراهم شدن امکان جذب شناور‌های بزرگتر و در نهایت نیز افزایش رضایتمندی مردم این شهرستان خواهیم بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همچنین از اعلام آمادگی این اداره کل در زمینه فراهم کردن شرایط و بسترهای لازم به رونق بخشی به گردشگری دریایی در جنوبی ترین مرز آبی ایران در قلب دریای خلیج فارس سخن به میان آورد و گفت: سازمان بنادر آمادگی دارد از محل منابع داخلی خود، در زمینه تأمین شناورهای استاندارد برای گشت های تفریحی دریایی با اعطای تسهیلات به متقاضیان از فعالان بخش خصوصی حمایت کند.

اوایل هفته جاری معاونین فنی و نگهداری و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به جزیره ابوموسی سفر کرده و ضمن دیدار و گفت‌وگو با فرماندار و مسئولان سایر ارگان‌های همکار، نحوه توسعه زیرساخت‌ها در تنها بندرگاه این جزیره را مورد بررسی میدانی و ارزیابی قرار دادند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.