رییس دبیرخانه شورایعالی صنایع دریایی کشور اعلام کرد: ساخت ۱۷۶ فروند شناور با سرمایه گذاری ۱,۷ میلیارد دلاری طی مدت سه سال

 

رییس دبیرخانه شورایعالی صنایع دریایی کشور گفت: ۱۷۶ فروند شناور با حجم سرمایه گذاری حدود ۱,۷ میلیارد دلار طی مدت سه سال ساخته خواهد شد.

به گزارش سی نیوز، احمد رفعت در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به طرح تحول صنایع دریایی کشور که با مشارکت بخش دولتی و خصوصی محقق می شود، اظهار کرد: مقابله با تحریم های اعمال شده نیازمند استفاده از ظرفیت داخلی کشور است و در همین رابطه ۱۷۶ فروند شناور با حجم سرمایه گذاری حدود ۱,۷ میلیارد دلار طی مدت سه سال ساخته می شود.

وی ادامه داد: شناورهای مربوطه در یارد ایرانی ساخته خواهد شد و ۵۹ درصد قطعات این شناورها ساخت داخل و ۴۱ درصد هم قطعاتی است که ساخت داخل آنها وجود ندارد و ناچار به واردات آن هستیم.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در طرح تحول صنایع دریایی تحول بزرگی در صنعت کشور ایجاد خواهد شد، گفت: در این طرح تمامی شناورهایی است که صنعت کشور به آن نیازمند و بخشی از آن ها شناورهای خدماتی توسط ۴ شرکت داخلی ساخته می شود.

رفعت با بیان اینکه طرح تحول صنایع دریایی به زودی اجرایی می شود، ادامه داد: این طرح در شورای عالی صنایع دریایی کشور تصویب و توسط وزیر صنعت معدن و تجارت در ۲۷ تیرماه سال جاری ابلاغ شده است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.