مکی زاده اعلام کرد: صدور ۲۲۰۰ گواهينامه دریانوردی در هرمزگان در فصل بهار

 

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از صدور بالغ بر۲۲۰۰ فقره گواهينامه دریانوردی طی سه ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، “اسماعيل مكي زاده” در این زمینه اظهار داشت: از آغاز سال ۹۷ تا ابتدای تير ماه جاری، ۵۷۷ نفر آزمون دریانوردی در این استان برگزار شده است كه ۹۰ مورد در فروردین، ۳۶۰ مورد در اردیبهشت و ۱۲۷ آزمون نيز در خرداد ماه به ثبت رسیده است.

به گفته وی، آزمون های مختلف شایستگی اعم از فرماندهی، افسری عرشه و مهندسی و کاربری شناورهای چوبی و فلزی به صورت ماهانه با نظارت اداره استانداردها و گواهینامه های دریانوردی در سطح استان هرمزگان برگزار می شود.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: طی سه ماه نخست سال جاری، ۲ هزار و ۲۳۴ فقره گواهینامه دریانوردی صادر شده است که يكهزار و ۷۶۶ فقره گواهینامه اصلی(گواهینامه تعیین سمت در شناور) و ۴۶۸ فقره مربوط به گواهینامه های جانبی(آموزش های جنبی از جمله در مباحث ایمنی) بوده است.

مکی زاده همچنین از صدور ۸۹۷ فقره شناسنامه دریانوردی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: تمامی دریانوردان بر اساس کنوانسیون سازمان جهانی کار(ILO) باید برای فعالیت حرفه ای خود شناسنامه دریانوردی داشته باشند.

وي اضافه كرد: طي مدت ياد شده در مجموع سه هزار و ۱۳۱ سند دريانوردي در این استان صادر شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.