رشد ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی؛ جابجایی کالا در بندر شهید رجایی از ۱۳ میلیون تن گذشت

 

بارگیری کشتی مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اعلام کرد: تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری کشور طی دوماه نخست سال جاری از ۱۳ میلیون تن گذشت.

به گزارش سی نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “الله مراد عفیفی پور” با اشاره به تخلیه و بارگیری ۱۳ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۶۴۵ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر شهید رجایی طی فروردین و اردیبهشت سال ۹۷، اظهار داشت: از این رقم، ۸ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۸۷ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۴ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۶۵۸ تن فرآورده های نفتی تخلیه و بارگیری شد.

 

صادرات غیرنفتی ۱۳ درصد افزایش یافت

وی حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بندر شهید رجایی را ۶ میلیون و ۶۶ هزار و ۵۲۶ تن با افزایش ۱۳,۱ درصدی اعلام کرد و گفت: همچنین طی دوماهه امسال یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۶۸۸تن وارد این بندر شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت ۸۵۳هزار و۳۶۴ هزار تن کالای غیرنفتی و ترانشیپ ۵۱۹ هزار و ۲۹۷ تن کالای غیرنفتی از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر خبر داد.

 

افزایش صادرات نفتی روی خط صعودی

عفیفی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد این بندر در زمینه تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی گفت: از آغاز سال ۹۷ تا ابتدای خردادماه جاری، یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۶۹۸ تن فرآورده های نفتی به خارج از کشور صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۱,۹ درصدی به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: طی دوماه اخیر، دو میلیون و ۷۲۳ هزار تن فرآورده نفتی کابوتاژ و ۲۱۵ هزار و ۷۷۶ تن نیز وارد بندر شده است. ترانزیت نفتی نیز با میزان ۱۱هزار و ۱۱۲ تن در همسنجی با سال گذشته افزایش ۱۰۰درصدی را نشان می دهد.

 

۳۸۰هزار TEU کانتینر جابجا شد

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۸۰هزار و ۳۵۱ TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور تخلیه و بارگیری شد.

 

افزایش ۵ درصدی تردد شناورها

عفیفی پور در پایان با اعلام افزایش ۵ درصدی پهلوگیری انواع شناور در بندر شهید رجایی طی سال جاری اظهار داشت: از مجموع ۶۵۴ فروند شناوری متردد به این بندر، ۵۵۸ فروند، بالای هزار تن و ۹۶ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.