معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی: تخفیف بی سابقه سازمان بنادر و دریانوردی به بهره برداران / تخفیف های ویژه به لاینرهای خارجی

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این سازمان در سال ۹۷ اقدام به اصلاح تعرفه های حقوق، عوارض و هزینه های بندری کرد، گفت: با اصلاح تعرفه های حقوق، عوارض و هزینه های بندری در بندر شهید بهشتی چابهار اکنون این بندر به ارزانترین بندر در کل منطقه خلیج فارس و دریای عمان تبدیل شده است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی حسن زاده درباره کاهش تعرفه های بندری افزود: سازمان بنادر برای کشتی های خارجی متعلق به لاینرهای بین المللی در بندر شهید بهشتی چابهار ۹۰ درصد تخفیف THC  (هزینه تخلیه و بارگیری کانتینر ) به مدت سه ماه در نظر گرفته است و میزان این تخفیف برای سه ماهه دوم ۷۰ درصد و برای ۶ ماه بعد ۳۰ درصد است و چنانچه حمل بار از سوی لاینرهای بین المللی تداوم پیدا کند، سازمان بنادر و دریانوردی در سال دوم به کشتی های خارجی متعلق به لاینرهای بین المللی ۳۰ درصد تخفیف در سال دوم هم ادامه پیدا می کند و این تخفیف ها، علاوه بر تخفیفات در حقوق و عوارض بندری است.

رونق اقتصاد ملی؛ هدف اصلی سازمان بنادر

وی گفت: هرچند سازمان بنادر، سازمانی درآمد – هزینه ای است ولی رویکرد ما در هدف و نگاه اصلی ما رشد و ارتقای اقتصاد ملی است که این امر در نحوه اصلاح تعرفه های حقوق، عوارض و هزینه های بندری کاملا مشهود است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: سازمان بنادر بیشترین تخفیفات را برای بخش صادرات و ترانزیت به ویژه در سواحل مکران در نظر گرفته است و با تدوین و تصویب بسته تشویقی فعالیت و سرمایه گذاری در بندر چابهار، آن را به ارزان‌ترین بندر منطقه تبدیل کرده است.

وی اذعان داشت: در طول فعالیت چند دهه سازمان بنادر و دریانوردی سابقه نداشته است که به این اندازه برای بندر چابهار تخفیف در نظر گرفته باشد و به منظور رونق اقتصادی؛ از درآمدهای خود نیز به صورت قابل توجهی بکاهد.

شرط فعالیت اپراتورهای خارجی در طرح توسعه بنادر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان  اینکه اپراتورهای جهانی در بنادر اکثر کشورهای منطقه، مشغول به فعالیت هستند، گفت: این سازمان سال گذشته به منظور استفاده از دانش و تجربه اپراتورهای بین المللی و افزایش تعاملات راهبردی، به عنوان گام نخست؛ قرارداد بی او تی به مدت ۱۰ سال با هندی ها در بندر شهید بهشتی چابهار منعقد کرد.

وی افزود: بکارگیری اپراتورهای خارجی در سایر بنادر کشور به منظور ارتقای سطح کیفیت خدمات بندری در دستور کار قرار دارد و مقرر شده است یک اپراتورخارجی به همراه شریک ایرانی به منظور دسترسی ایران به بازارها و تعاملات بین المللی در سرمایه گذاری و راهبردی ترمینال کانتینری بندر امام خمینی (ره) فعالیت کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.