مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی خبر داد: دبیرکل آیمو در روز جهانی دریانوردی به تهران می آید/ سال۹۷ تنها یک نمایشگاه دریایی بین المللی خواهیم داشت

 

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی از تصویب « شیوه نامه پیگیری، اجرا و گزارش دهی مفاد بیانیه پایانی همایش ارگان های دریایی» توسط شورای عالی مدیران ارشد ارگانهای دریایی خبر داد و گفت: این شیوه نامه بنا بر درخواست کلیه ارگان ها و با هدف پیگیری و اجرای قطعنامه همایش ارگانهای دریایی به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر ودریانوردی، علی اکبر مرزبان در اولین نشست دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی در سال ۹۷، اظهار داشت: مطابق با شیوه نامه پیگیری، اجرا و گزارش دهی مفاد بیانیه پایانی همایش ارگان های دریایی، هر بند از بیانیه و زمان ارائه برنامه اجرایی به دبیرخانه مشخص شده است .بدین جهت به نظر می رسد دیگر قطعنامه مغفول نمانده و  تا شروع همایش ارگان های دریایی بعدی، برنامه ای در دستور کار نباشد.

رویداد های دریایی نیمه اول سال ۹۷

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی درباره تقویم رویداد های دریایی در نیمه اول سال ۹۷، گفت: به عنوان اولین رویداد دریایی در سال جاری، روز جهانی دریانوردان را پیش رو داریم که ۷ تیر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.همچنین جشن بزرگ دریایی ۸ شهریور همزمان با هفته ملی دریانوردی و با هدف اشاعه فرهنگ دریایی، در بوستان مشاهیر و با حضور مردم برگزار می شود. برای این مراسم برنامه های متنوعی در نظر گرفته خواهد شد.

دبیرکل آیمو به تهران می آید

وی در خصوص تغییر تقویم برگزاری مراسم روز جهانی دریانوردی از هفته اول مهر به نیمه شهریور به جهت مصادف شدن با ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع)، گفت: امسال؛ مراسم روز جهانی دریانوردی به مناسبت هفتادمین سال تاسیس سازمان بین المللی دریانوردی(IMO)، با حضور کی تاک لیم ؛ دبیرکل این سازمان و مقامات و سفرای کشور های صاحب دریا و بندر ۱۷ شهریورماه در تهران برگزار می شود.

تجمیع نمایشگاه های دریایی در سال ۹۷

وی در خصوص رویکرد و تاکید ارگان ها مبنی بر تجمیع نمایشگاه های دریایی در سال ۹۷ ، تصریح کرد: این رویکرد به جهت جلوگیری از هدر رفت منابع مالی و انسانی شرکت ها و سازمان های دریایی همواره مورد استقبال مدیران سازمان بنادر بوده است. به همین خاطر سال گذشته اعلام و تاکید شد که سازمان بنادر تنها یک نمایشگاه دریایی و مورد تایید شورای عالی ارگان های دریایی را به رسمیت می شناسد و در آن حضور پیدا خواهد کرد.امسال با مذاکرات انجام شده، یک نمایشگاه دریایی در  سطح بین المللی خواهیم داشت که در جزیره کیش برپا می شود.

معرفی اعضای جدید شورای عالی مدیران ارشد ارگان های دریایی

مرزبان با اشاره به عضو گیری جدید در شورای عالی مدیران ارشد ارگان های دریایی ، گفت: به دنبال انحلال کشتیرانی بنیاد و درخواست شرکت سینا به عنوان اپراتور بندری برای جایگزینی، با تصویب شورای عالی ارگان های دریایی، شرکت سینا به این مجموعه اضافه شد. همچنین این شورا باعضویت شورای عالی صنایع دریایی نیز موافقت کرد. در حال حاضر شورای عالی مدیران ارشد ارگان های دریایی، ۱۵ عضو فعال دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.