معاون امور دریایی سازمان بنادر اعلام کرد: انتشار گزارش نهایی حادثه سانچی تا چند روز آینده

 

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: گزارش نهایی سانحه نفتکش سانچی به گام‌های پایانی خود رسیده و احتمالا ظرف روزهای آینده منتشر خواهد شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق‌شناس افزود: پس از سانحه سانچی کمیسیون بررسی این حادثه کار خود را به طور جدی آغاز کرد و پس از پیدا شدن جعبه سیاه، برنامه‌ریزی‌ها برای رمزگشایی  و نهایی شدن گزارش تصادم با حضور نمایندگانی از ایران، چین، پاناما و هنگ کنگ آغاز شد.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جمع بندی اطلاعات در مراحل پایانی است و اگر اشکال خاصی به وجود نیاید، این گزارش تا هفته آینده منتشر خواهد شد.

گفتنی است : شانزدهم دی ماه سال گذشته یک کشتی نفتکش ایران که از عسلویه به مقصد کره جنوبی حرکت کرده بود، با کشتی فله بر کریستال چین برخورد کرد. در جریان این حادثه ۳۲ نفر از اعضای کشتی ایرانی جان خود را از دست دادند. به دلیل انفجارهای پی در پی و حرارت بالا امکان امدادرسانی به سرنشینان سانچی به وجود نیامد و پس از چند روز سوختن این کشتی روی آب سرانجام سانچی غرق شد. در جریان این حادثه پیکر سه تن از سرنشینان این کشتی پیدا شد، اما امکان انجام بررسی‌های بیشتر برای پیدا شدن دیگر پیکرها فراهم نبود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.