مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: ارایه تخفیف مناسب به صادرکنندگان کالا از حاشیه خزر

 

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برنامه های حمایتی و تخفیفات مناسب برای تشویق صادرکنندگانی که کالاهای خود را از بنادر کشور به کشور های حاشیه خزر صادر می کنند باید در نظر گرفته شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های توسعه ای بندرانزلی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اتصال گیلان و بنادر آن به خط راه آهن فرصت خوبی است تا امکان حمل و نقل چند وجهی را برای بندرانزلی فراهم کرد.

وی با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی دو فروند شناور در کارگاه های شناورسازی داخلی تولید شد و به بهره برداری رسید، تصریح کرد: یکی از این شناورها، کاربری پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیستی دریایی دارد و از جمله شناورهای تخصصی بسیار پیشرفته و مجهز برای مقابله با آلودگی دریا است.

راستاد خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت محیط زیستی دریای خزر، شناورهای مقابله کننده با آلودگی دریا در راستای عضویت ایران در کنوانسیون های بین المللی مرتبط با محیط زیست دریایی بسیار موثر است.

وی ادامه داد: شناور چند منظوره دیگری نیز به بهره برداری رسید که به پهلو دهی و جداسازی شناور ها و کشتی هایی که وارد بندر می شوند، کمک می کند.

سرمایه گذاری ١٠ میلیون یورویی بخش خصوصی برای دو یدک کش

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای ساخت دو شناور مبلغی بالغ بر ۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، گفت: در بندر آستارا دو فروند شناور لایروب و یدک کش با ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است که کمک قابل توجهی به بهبود فعالیت های بندری و دریایی خواهد کرد.

وی افزود: با سرمایه گذاری بخش خصوصی عملیات اجرایی پایانه غلات با سرمایه ای بیش از ۱۸ میلیون یورویی نیز در بندر آستارا آغاز شده است.

افزایش ظرفیت بنادر شمالی کشور

وی با تاکید بر اینکه باید در دریای خزر بیشترین سهم ممکن از حمل و نقل دریایی را به سمت بنادر خودمان جذب کنیم، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات گسترده ای را برای ایجاد ظرفیت در بنادر شمالی انجام داده که در حال حاضر ۳۰ میلیون تن ظرفیت بنادر حاشیه دریای خزر است.

برنامه های حمایتی سازمان بنادر به صادرکنندگان کالا از حاشیه خزر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی باید برنامه های حمایتی و تخفیفات قابل توجهی را برای تشویق صادرکنندگان که کالاهای خود را طریق بنادر کشور به کشور های حاشیه خزر صادر می کنند، در نظر بگیرد.

وی افزود: امیدواریم با سرمایه گذاری های انجام شده، شاهد شرایط بهتر و مناسب تری در بنادر شمالی کشور باشیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.