۳۷میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد؛ میزبانی از ۱۹۰۰ فروند کشتی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۳۷ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، الله مراد عفیفی پور درباره وضعیت عملیاتی بندر شهید رجایی در دوره زمانی شش ماه نخست سال ۹۷، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا مهرماه، بیش از ۳۷ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۳۹۲ تن انواع کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که ۲۵میلیون و ۱۵۹ هزار و ۳۰۳ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۱۲ میلیون و ۵۱۹هزار تن نیز به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی افزود: در این دوره زمانی، یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۷۹۶ تن کالای غیرنفتی از بندر شهید رجایی به بنادر دیگر منطقه ترانشیپ و ۱۵هزار و ۸۶۲ تن نیز کاپوتاژ(حمل و نقل ساحلی) شد.ا

عفیفی پور خاطرنشان کرد: حجم صادرات غیرنفتی در نیمه نخست سال جاری به رقم ۱۷ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۸۵۶ تن رسید و همچنین دو میلیون و ۵۲۴هزار و ۸۰۹ تن، ترانزیت انجام شد.

۳,۸ میلیون تن فرآورده نفتی صادر شد

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به آمار عملیات نفتی شش ماه اخیر که در بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی این منطقه ویژه انجام شد، گفت: هفت میلیون و ۸۹۳ هزار تن فرآورده نفتی در این دوره زمانی، کاپوتاژ و ۲۴هزار و ۴۱۵ تن نیز ترانزیت شد.

وی حجم صادرات فرآورده های نفتی را سه میلیون و ۸۸۱ هزار و ۲۹۴ تن اعلام کرد و اظهار داشت: ۷۲۰هزار و ۳۳۵تن فرآورده نفتی وارد بندر شهید رجایی شد که نشانگر کاهش ۳۵درصدی است.

میزبانی از ۱۹۰۰ فروند شناور

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، یکهزار و ۹۲۵ فروند شناور در اسکله های چهل گانه دروازه طلایی اقتصاد ایران پهلو گرفت که از این تعداد، یکهزار و ۶۳۲ فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن بوده است.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی با ظرفیت سالانه ۱۰۰ میلیون تن کالا، بزرگترین و مهم ترین بندر ایران است که به تنهایی ۵۸ درصد عملیات کالاهای غیرنفتی، ۴۳درصد عملیات جابجایی فرآورده های نفتی و ۸۵ درصد از عملیات کانتینری بنادر کشور را بر عهده دارد.

۴۰ پست اسکله، بالغ بر ۵۰ محوطه خدمات کانتینری و نگهداری کالا، ۱۷۰ هزار متر مربع انبار سرپوشیده در مساحتی بالغ بر ۲هزار و ۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments