۱۸ دریانورد یک لنج صیادی در آب های سیستان و بلوچستان نجات یافتند

معاون بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات یک فروند لنج صیادی گرفتار در وضعیت بد جوی با ۱۸ نفر سرنشین در محدوده کنارک –پزم توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار خبر داد.

 

به گزارش سی نیوز و به نقل از خبرگاری مهر ،  سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: طی تماس از صاحب موتور لنج صیادی در ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شب گذشته با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از طریق خط تلفنی ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ مبنی بر اینکه یک لنج صیادی با ۱۸ نفر سرنشین از اسکله خارج و در نزدیکی صخره‌های پوزه «کنارک-پزم» دچار نقص فنی در موتور گشته و خارج از عملیات شده بلافاصله مرکز (MRCC) بندر چابهار با آمادگی کامل و اعزام شناور ناجی و یدک کش در موقعیت مضطر حاضر و با تلاش پرسنل ناجی و یدک کش موفق به نجات سرنشینان از محدوده خطر و عملیاتی شدن موتور لنج می‌شود.

وی افزود: طی دو ساعت عملیات شبانه در وضعیت بد جوی این موتورلنج به کمک یدک کش از منطقه خطر خارج و پس از رفع مشکل نقص فنی، موتور لنج و سرنشینان آن به اسکله کنارک هدایت شدند.

معاون دریایی اداره کل بنادر بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شماره مستقیم ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) به صورت ۲۴ ساعته و کانال ۱۶ دستگاه VHF آماده دریافت اعلام حوادث دریایی هستند.

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/VRNJ6
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.