گفت وگوی اختصاصی با نماینده کشتیرانی هیوندای در ایران: بندر چابهار رقیب بنادر همسایه خواهد شد

 

سی نیوز – روی سونگ، نماینده کشتیرانی هیوندای تنها یک سال است که به ایران آمده و معتقد است بندر چابهار در آینده رقیب جدی دیگر بنادر منطقه خواهد شد. او در این گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار سی نیوز از آینده روشن بندر چابهار گفت.

طی مدتی که در ایران حضور دارید بازار و تجارت دریایی را چگونه دیدید؟

من سال 2016 عضو دفتر تهران شدم. قبل از آن به مدت 5 سال در دفتر دبی بودم. پیش از آنکه به ایران بیایم، همه می گفتند اینجا مهم ترین کشور در تمام خاور میانه است. چرا که ایران، دروازه اصلی برای ارتباط کشورها است. به همین دلیل، با یک دیدگاه مثبت به ایران آمدم و حالا می بینم که صحبت های آنها درست بوده است.

نظر شما درباره بندر چابهار چیست و چه فرصت های جدیدی در این منطقه به وجود خواهد آمد؟

اگر بخواهم صادقانه پاسخ بدهم، این اولین بار است که چابهار را می بینم و باید بیشتر درباره امکانات اینجا اطلاعات به دست بیاورم. اما می دانم که چابهار یکی از بهترین مکان ها برای حمایت از کسب وکار و تجارت دریایی است. نزدیک بودن به اقیانوس، بزرگ ترین مزیت اینجاست که دسترسی به دیگر دریاها را آسان تر می کند. در واقع، چابهار نزدیک ترین بندر به اقیانوس، در میان بنادر مستقر در خلیج فارس است. اگر سرمایه گذاری مناسبی در این بندر صورت بگیرد، اینجا رقیب جدی دیگر بنادر داخلی و خارجی خواهد شد.

رئیس جمهور روحانی در مراسم افتتاحیه این بندر هم درباره نقش چابهار نکاتی را عنوان کرد. چقدر با مسئولان ایرانی در این رابطه موافق هستید ؟

من هم صحبت های او را شنیدم و می دانم دولتمردان ایران به چابهار به عنوان فرصتی طلایی در اقتصاد می نگرند. اگر همین روند ادامه داشته باشد، چابهار رقبای منطقه ای را کنار می زند. چرا که موقعیت ژئوپلتیک بهتری دارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments