کاهش قابل توجه در تعداد کانتینرهای از دست رفته در دریا

به گزارش سی نیوز به نقل از ماهنامه مسیر ، شورای جهانی کشتیرانی برآورد نموده است که تعداد متوسط کانتینرهایی که هر سال از بین می‌روند، از سال 2014 به میزان 84 درصد کاهش یافته است.

براساس نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها، هر سال به‌طور متوسط 568 کانتینر در دریا از بین می‌رود. البته این آمار شامل کانتینرهایی که در وقایع فاجعه‌آمیز از بین می‌روند نمی‌باشد. اگر وقایع فاجعه‌آمیز را نیز مدنظر قرار دهیم، این رقم بیش از دو برابر شده و به 1582 کانتینر می‌رسد. در سال 2014، تعداد کانتینرهای از دست رفته طی روند معمول برابر با 733 فقره و تعداد کل کانتینرهای از بین رفته با احتساب وقایع فاجعه آمیز برابر با 2638 فقره بود.

بیشتر بودن تعداد کانتینرهای از بین رفته تا سال 2014 بیشتر به این دلیل است که در سال 2013 کشتی MOL به همراه 4293 کانتینر به طول کامل در اقیانوس هند غرق شد و در سال 2011 کشتی M/V Rena در سواحل نیوزلند به گل نشست و در این حادثه 900 کانتینر از بین رفتند .

داده‌های شورای جهانی کشتیرانی همواره نشان داده‌اند تعداد کانتینرهای از بین رفته در سال‌های مختلف ممکن است برحسب شرایط جوی حاکم و رویدادهای غیرمعمول بسیار متفاوت باشد. همچنین، این داده‌ها همواره حاکی از آن بوده‌اند که دلیل از بین رفتن اکثر کشتی‌ها در دریا، حوادث فاجعه‌آمیز است. برای مثال، در سال 2013، روی هم رفته 5578 کانتینر از بین رفت که 77 درصد آن‌ها در حادثه غرق شدن کشتی ام.او.ال. کامفورت در اقیانوس هند از دست رفتند.

دو سال بعد در سال 2015 کشتی El Faro نیز به طور کامل غرق شد و همه کانتینر های موجود در آن از بین رفت . تعداد کانتینر های از دست رفته در این حادثه به تنهایی برابر با 43% از کل کانتینر های از بین رفته در سال 2015 بود .

در سال 2016 در حدود 130 میلیون کانتینر حاوی بار به ارزش تقریبی بیش از 4 تریلیون دلار به واسطه صنعت بین المللی کشتیرانی لاینر به نقاط مختلف دنیا حمل گردید .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments