پیگیری ها و تمهیدات ضدتحریمی و ضدکرونایی برای جامعه دریایی ایران

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به شرایط حاکم بر حمل ونقل دریایی در جهان ناشی از شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد: به دنبال شیوع و اپیدمی کووید ۱۹ و با توجه به اهمیت موضوع، سازمان بنادر و دریانوردی بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با این ویروس و پروتکل های بین المللی ابلاغی از سوی سازمان های جهانی، تمهیدات گسترده و اقدامات قابل توجهی را به انجام رسانده است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در اولین نشست شورای مدیران ارشد ارگان های دریایی در سال جاری، با اشاره به تلاش ها و اقدامات ضدکرونایی این سازمان ها و  مراجع بین المللی و دستگاه های مختلف امنیتی و اجرایی در کشور، گفت: در حوزه دریانوردان، گواهینامه های شایستگی دریانوردی تمدید شد و خوشبختانه مشکلات مربوط به کروی کشتی تا حدود بسیار زیادی حل و فصل و مدیریت شد.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تحریم های دریایی موجود، خاطرنشان کرد: این سازمان به اقتضای مسئولیت های خود و با تشکیل کمیته تحریم در لایه های مختلف، سعی کرده تا آثار این تحریم ها را با شفافیت به مراجع بالاتر مثل وزارت راه و شهرسازی و شورای امنیت ملی منتقل کند.

اسلامی در خصوص اقدمات سازمان بنادر برای تسهیل فرآیند های کشتیرانی در شرایط تحریم، از رایزنی های بین المللی و تسهیلات داخلی خبر داد و ابراز امیدواری کرد، این پیگیری ها و تحرکات، بخشی از چالش های محدودیت ساز را حل و فصل کند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اذعان به اینکه بروز سوانح دریایی در دنیای حمل و نقل دریایی تقریبا اجتناب ناپذیر است، افزود: بخش قابل توجهی از نشست ها و جلسات این سازمان طی ماه های گذشته برای مدیریت صادرات و انجام بهینه تجارت دریایی با جلوگیری حداکثری از بروز سوانح بود.

وی با اشاره به حساسیت کشور به موضوع سوانح و آتش سوزی، گفت: لازم است، مدیریت و کنترل دقیق تری در ارتباط با پیشگیری از بروز سوانح در کشور به ویژه در بنادر صیادی صورت بگیرد.

اسلامی با اشاره به روز جهانی دریانورد و تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص گفت: امسال مراسم تجلیل از زحمات دریانوردان سخت کوش ایرانی به صورت مجازی و‌نمادین برگزار می شود.

وی افزود: همچنین در نظر است با حضور جمعی از مدیران ارشد ارگان های دریایی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود، مراسمی در ۴ تیرماه آینده در سازمان بنادر برگزار شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.