نقش راه آهن در تخلیه و بارگیری بار در بنادر پررنگ تر می شود

 

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن از پررنگ شدن نقش و جایگاه راه آهن در تخلیه و بارگیری بار در بنادر کشور خبر داد .

به گزارش سایت سی نیوز و به نقل از سایت ایران وی، سید مصطفی داودی معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن در راس هیئتی با حضور مدیران کل بازرگانی و بازاریابی و سیر و حرکت راه آهن و مدیران سازمان بنادر و دریانوردی ، ضمن بازدید از اداره کل راه آهن هرمزگان و بندر شهید رجایی بر تلاش بیشتر جهت بارز شدن جایگاه راه آهن در بنادر کشور به خصوص بندر شهید رجایی تاکید کرد .

داودی افزود : تقویت لجستیک و ریل محور شدن بنادر به عنوان نقطه عطف افزایش سهم حمل و نقل ریلی کشور بسیار حائز اهمیت است و شرکت راه آهن به دنبال ایجاد شرایط مناسب تر در حمل و تخلیه و بارگیری بار در مبادی ورودی و خروجی کشور است .

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن همچنین در بازدید از مجتمع معدنی گل گهر و ایستگاه سیرجان ، از خطوط بارگیری گندله و کنستانتره و سایت در حال ساخت شانتینگ یارد نیز دیدن و در جلسه ای که با حضور مسئولین راه آهن و مدیران و مسئولین مجتمع معدنی گل گهر برگزار شد ؛ داودی بر اجرای هرچه سریعتر این پروژه و ساماندهی و افزایش بارگیری و حمل مواد معدنی و نیز روانتر شدن سیر قطارها در منطقه تاکید کرد .

شایان ذکر است که سایت شانتینگ یارد شامل ۶ سایت مختلف بوده که از طریق ریل به یکدیگر متصل می شوند . این سایت در مجاورت ایستگاه گل گهر به شبکه راه آهن سراسری متصل می شود .

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن در ادامه ضمن حضور در جلسه هم اندیشی با مسئولین شرکت های حمل و نقل ریلی فعال در هرمزگان ، به تشریح برنامه های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص افزایش بار داخلی و ترانزیت و قطارهای برنامه ای و نیز تعامل هرچه بیشتر بین راه آهن و شرکت ها پرداخت .

پورفخری مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز طی این بازدید با ارائه گزارش وضعیت حمل و نقلی راه آهن هرمزگان و نحوه تعاملات با مسئولین استان و شرکت های همکار را تشریح کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments