مناقصه فاز ۳ بندر شهید رجایی به زودی نهایی می‌شود

 

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تاکید بر توسعه صادرات در بنادر شمالی گفت : مناقصه پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی در حال برگزاری است و تا دو ماه دیگر نتیجه آن نهایی خواهد شد.

به گزارش سایت سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد علی حسن زاده در حاشیه سی و یکمین جلسه اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تلاش می‌شود در بنادر شمالی با توسعه صادرات مساله رکود نسبی این بنادر برطرف شود.

وی گفت: به همین دلیل چند تفاهم نامه در این زمینه با سازمان های متولی به امضا رسیده است که بزودی همانند بندر نوشهر اجرایی خواهد شد.

حسن‌زاده گفت : برای حل اختلافات در زمینه بندر کاسپین مذاکراتی با سازمان مناطق آزاد کشور و منطقه آزاد کاسپین در سطح مدیران آغاز شده است.

وی افزود: هدف از این مذاکرات دستیابی به تفاهم‌نامه‌ای است که طی آن چالش‌ها حل و فصل شود.

حسن‌زاده با بیان اینکه پروژه‌هایی مانند بندر کاسپین از سوی بخش دیگری از دولت انجام شده و همانند دیگر پروژه‌ها سرمایه ملی است، خاطرنشان کرد: نباید در شمال کشور ظرفیت مازاد ایجاد شود و همه بنادر در حوزه حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی قرار می‌گیرد، به این دلیل برای اجرای استانداردهای قانونی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مناطق آزاد در حال تدوین است تا حقوق قانونی طرفین تبیین شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه وضع پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی گفت‌: مناقصه این پروژه در حال برگزاری است و تا دو ماه دیگر نتیجه آن نهایی خواهد شد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه مزایده تعیین اپراتور بندری بندر شهید رجایی در مراحل پایانی قراردارد ، اظهار کرد: تلاش می‌شود تا یک ماه دیگر اپراتور بندر شهید رجایی مشخص و اعلام شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments