مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: توسعه سواحل مکران، دروازه ورود به کشورهای آسیایی و CIS

 

دکتر باقرکرد معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری در رأس هیأتی صبح امروز از تجهیزات و زیرساخت های طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید به عمل آورد.

به گزارش سایت سی نیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی ،معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری که با هدف بازدید از طرح های عمرانی و روند تکمیل خط ریل چابهار – ایرانشهر – زاهدان به منطقه جنوب استان سفر کرده است، از پروژه طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد : با توجه به سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه و  فرمایشات مقام معظم رهبری بر اهمیت توسعه سواحل مکران، موقعیت ویژه ترانزیتی و ترانشیپی بندر چابهار به عنوان دروازه ورود به کشورهای آسیایی و CIS؛ تکمیل و بهره برداری از پروژه احداث خط آهن چابهار- ایرانشهر- زاهدان و اتصال بندر چابهار به شبکه ریلی کشور؛ موجبات تسریع عملیات در بندر، روان سازی  جاده های مواصلاتی ترانزیتی، افزایش ایمنی و صرفه جویی های اقتصادی را فراهم خواهد آورد که  تسهیل تجارت در بخش های ریلی و جاده ای را در پی خواهد داشت.

آقایی خاطرنشان ساخت : تقویت خطوط ریلی بنادر و اتصال بندر چابهار به شبکه ریلی از اهداف وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments