مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه عنوان کرد: ثبت ۱۰ هزار نفر سفر دریایی در بنادر غرب هرمزگان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه گفت: ۱۰ هزار نفر سفر در مسیرهای بین بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش ثبت شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ قاسم عسکری نسب درباره سفر دریایی از بندر لنگه، اظهار داشت: بنادر چارک و آفتاب اصلی ترین پایانه‌های دریایی برای ترابری مسافران دریایی در غرب هرمزگان به جزیره کیش است و امیدواریم با برنامه‌های فرهنگی که تدوین شده است، بتوان گردشگران دریایی را برای بازدید و اقامت چند روزه به این بنادر دعوت کرد.

وی با ارایه جدیدترین آمار از سفرهای دریایی در این منطقه، خاطرنشان کرد: طی ایام تعطیلات (اواخر هفته گذشته و اوایل هفته جاری)، خدمات رسانی به جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر سفر در مسیر دریایی بین بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش انجام شد.

عسکری نسب با اشاره به اقدامات متعدد جهت ارتقاء آگاهی مسافران در زمینه استفاده از گردشگاه های دریایی و اقدامات ایجابی برای رعایت ایمنی در این اماکن، خاطرنشان کرد: شناورهای جستجو و نجات دریایی در محدوده های مجاز گردشگری دریایی به همراه واحدهای ایمنی و امداد و نجات در خشکی، طی تعطیلات گذشته از این سفرها پشتیبانی کردند.

وی تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد از کل سفرهای دریایی کشور در بنادر مسافری و پایانه های دریایی استان هرمزگان انجام می‌شود و تاکنون هموطنان استقبال خوبی از سفرهای دریایی داشته‌اند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه گفت: بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اتخاذ تمهیدات مناسب ایمنی و کنترل و نظارت بر نحوه رعایت استانداردها و الزامات ایمنی در گردشگاه های دریایی از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، موفق شده میزان سوانح منجر به فوت را به صفر برساند

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments