مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار:کارگروه ریلی- بندری در سازمان بنادر تشکیل شد

مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از تشکیل کارگروه ریلی – بندری در این سازمان به منظور ارائه راهکارهای‌ عملیاتی برای افزایش سهم ریل از حمل کالاهای بندری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، خسرو سرایی گفت: در راستای تحقق انتظارات وزیر راه و شهرسازی کارگروه ریلی بندری با حضور مسئولان شرکت راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید رجایی تشکیل شد.
وی با بیان این که اخیرا جلسه ای نیز با مسئولان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در بندر شهید رجایی برگزار شده است، گفت: در این جلسه که با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، راهکارهای عملیاتی افزایش سهم ریل از ترافیک کالای بندر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سرایی اظهارداشت: بر اساس تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر افزایش سهم ریل در بندر از کالای ورودی و خروجی ، کارگروه مشترک بنادر و راه آهن تشکیل شده است تا از این طریق ترافیک کالا در بندر کاهش یابد و در عین حال حمل کالا با ریل که هزینه‌ کمتری دارد جابجا شود تا سهم ریل در این بخش بیشتر شود.
وی خاطرنشان کرد: برای افزایش سهم ریل در بنادر کشور جلسات منظمی را تحت عنوان کارگروه مشترک ریل و بندر در ستاد آن در تهران بین سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین راه آهن جمهوری اسلامی ایران تشکیل می شود.
مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: قرار شده تا برای حمل کالاهای معدنی تجهیزات مناسب تری در بنادر بکار گرفته شود تا عملیات و آمار کالاهای معدنی افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، پیش از این عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده بود که باید سهم ریل در جابجایی کالا در بنادر کشور به 45 درصد افزایش یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments