مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر: ترمینال کانتینری بندر خرمشهر پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

 

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ترمینال جدید کانتینری مجتمع بندری خرمشهر تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد محسنی اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۸۶۱ میلیارد ریال در اراضی پشتیبانی این مجتمع بندری توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی افزود: احداث پروژه ترمینال کانتینر بندر خرمشهر تاکنون رشد ۶۳ درصدی داشته است و در حال حاضر در مرحله اجرای لایه دوم اساس بتنی و کف پوش های بتنی، دیوار پیرامونی، ساختمان های اداری و نگهبانی، سوله تعمیرات، عملیات تأسیساتی و برج های روشنایی قرار دارد.

به گفته محسنی محوطه کانتینری تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و عملیات احداث ساختمان اداری آن نیز تا اواخر فروردین ماه سال آینده پایان می یابد.

وی با بیان اینکه با احداث ترمینال جدید کانتینری کلیه کانتینرهای پراکنده در محوطه های بندر جابجا شده و به صورت متمرکز در یک محوطه مستقر می شود افزود: این امر موجب تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری و بهره وری بیشتر زمین و تجهیزات می شود.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: احداث ترمینال کانتینری بندر خرمشهر در راستای خدمات رسانی مطلوب به صاحبان کالا صورت می گیرد و راه اندازی آن رونق مجدد بندر خرمشهر و ارتقای ظرفیت خدمات کانتینری این بندر به میزان ۵ برابر را به دنبال خواهد داشت.

محسنی افزایش و ارتقای ایمنی در عملیات بندری، رسیدن به استانداردهای جهانی در نگهداری، کنترل چیدمان و بازرسی کانتینرها با توجه به کنوانسیون های بین المللی و ارائه خدمات شایسته تر به تجار و ذینفعان در محوطه های کانتینری را از جمله ضرورت های احداث این پایانه کانتینری بیان کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments