مدیرعامل کشتیرانی: کشتی های تجاری ایران مجاز به تردد به تمام بنادرجهان هستند

«محمد سعیدی» روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد در محل سالن همایش های کتابخانه ملی افزود: در حال حاضر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موفق شده است سهم خود را از حمل و نقل بین المللی دریایی بار دیگر به دست آورد.
وی همکاری مجدد با موسسه های معتبر بین المللی رده بندی و پوشش یک میلیارد دلاری بیمه های اتکایی را از دیگر نمونه های موفقیت ناوگان ملی در اجرای برجام دانست و گفت: با این اقدام ها شخصیت تجاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در جهان احیا شده است.
سعیدی ایجاد بنادر ایمن، کارآمد و در اختیار داشتن ناوگان پیشرفته و ایجاد ارتباط معنادار بین آنها را از جمله مهمترین شاخص های رشد تجارت دریایی و به تبع آن توسعه کشور عنوان کرد.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: همانطوری که آیمو بر حفظ محیط زیست دریایی تاکید دارد، بازنگری و اجرای مقررات جدید زیست محیطی همواره از دغدغه های مالکان کشتی ها بوده ، اما محدودیت ها و هزینه کشتی ها در‌ کنار شرایط نامساعد بازار سبب شده است برخی مالکان به دنبال اوراق شناورها باشند.
وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر اقبال به دریا با کاهش روبه رو بوده است، افزود: شناساندن دریا و حمل و نقل دریایی به نسل امروزی فرآیندی مهم و چالش برانگیزی است که نیازمند کار‌ کارشناسی دقیق است.
سعیدی ، مساله ترویج فرهنگ دریایی از منظر جذب سرمایه گذاری و منابع انسانی برای حفظ کارآمدی و بهره مندی مناسب از دریا را با اهمیت دانست و گفت: غنی سازی اطلاعات نهادهای اجتماعی برای ساختن فرهنگ دریامحور بسیار ضروری است.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پایان تاکید کرد: بازرگانان داخلی و خارجی ناوگان کشتیرانی ایران را یک ناوگان معتبر و قابل اعتماد می‌دانند که مطابق با استانداردهای روز جهانی و همتراز با خطوط بزرگ بین المللی درآبهای جهان فعال است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments