مدیرعامل کشتیرانی خبر داد: ورود ۴ کشتی غول‌پیکر به ناوگان کشتیرانی

 

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از الحاق ۴ فروند کشتی غول‌پیکر به ناوگان این شرکت طی سال آینده خبر داد و گفت:‌ با ورود این شناورها رتبه ناوگان ملی کشتیرانی در دنیا به ۱۶ ارتقا می‌یابد.

به گزارش سی نیوز، محمد سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: شناورهای کانتینری جدید که به ناوگان ملی کشتیرانی ملحق شود باعث افزایش 50درصدی ظرفیت کانتینری کشور می‌شود.

 

وی با بیان این‌که فروردین 97 یک فروند کشتی کانتینری و در مجموع 4 فروند سال آینده تحویل کشتیرانی می‌شود، افزود:‌ با این شناورها، ظرفیت ناوگان کشتیرانی به 150هزار TEU  افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: با این کار رنکینگ کشتیرانی در دنیا نیز بهتر می‌شود،‌ به‌طوری که از رتبه 20 کنونی به رتبه 16 صعود خواهیم کرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این پرسش که گفته بودید “در یک برنامه 5ساله کشتیرانی تبدیل به 10 شرکت برتر دنیا خواهدشد،” خاطرنشان کرد:‌ با تحویل‌گیری شناورهای جدید در سال آینده به‌دنبال تحقیق همین برنامه هستیم.

وی با ابراز این‌که “امیدواریم با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته و آماده شدن شرایط بانکی و فاینانس جزو 10 شرکت برتر دنیا خواهیم شد”، اظهار کرد:‌ برنامه‌ توسعه آینده ناوگان کشتیرانی با اتکا به توان داخلی و خارجی در دستور کار قرار دارد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments