مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بندر فریدونکنار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: از تمام فعالان اقتصادی استان های شمالی کشور می خواهیم که از ظرفیت خالی بنادر شمالی برای صادرات به کشور های منطقه و خارج از منطقه استفاده کنند.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در بازدید از بندر تجاری فریدونکنار، افزود: استفاده بهینه از حداکثر ظرفیت بنادر کشور از برنامه های محوری سازمان بنادر و دریانوردی کشور است که با جدیت دنبال می شود.

وی با تاکید بر این که ظرفیت های بنادر شمالی نمی تواند و نباید تنها متکی به واردات باشد، گفت: باید از این ظرفیت برای صادرات نیز استفاده شود و دالان های تجاری دو طرفه میان استان های شمالی و کشورهای حاشیه دریای خزر ایجاد شود.

بنادر شمالی بخش مهم توانمندی و ظرفیت های خود را به ترانزیت و صادرات تخصیص دهند

راستاد توضیح داد: بنادر شمالی از جمله فریدونکنار باید بخش مهم توانمندی و ظرفیت های خود را به ترانزیت و صادرات تخصیص دهند و سازمان بنادر نیز بنا دارد که در حداقل زمان ممکن از حداکثر ظرفیت ممکن بنادر استفاده بهینه بشود.

مدیرعامل سازمان بنادر با تاکید بر اینکه” باید در فرایند صادرات و ترانزیت به ویژه اقلام غیر نفتی از بنادر شمال کشور از تجار و بازرگانان در این بخش حمایت شود ” ، از تمام فعالان اقتصادی استان های شمالی کشور خواست که از ظرفیت خالی بنادر شمالی برای صادرات به کشور های منطقه و خارج از منطقه استفاده کنند.

بندر امیرآباد می تواند برای دیگر بنادر الگو باشد

وی ادامه داد:  بندر امیرآباد بهشهر با پس کرانه یک هزار هکتاری، تجربه موفقی از جذب سرمایه گذار و صادرات و ارزش افزوده در نوار شمالی بنادر کشور است که می تواند برای دیگر بنادر الگو قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از برنامه این سازمان برای ” فعال سازی ظرفیت های گردشگری بندر فریدونکنار ” خبر داد و گفت: بخشی از این بندر با کاربری گردشگری دریایی طراحی شده است و مستلزم جذب سرمایه گذار است و تلاش داریم تا این بخش را فعال کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه این سازمان برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بندر فریدونکنار خبر داد و گفت : برخورداری بندر فریدونکنار از شرایط منطقه ویژه اقتصادی، تقویت کننده جذب سرمایه گذار و فعالیت اقتصادی خواهد بود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments