قیمت دلار نیمایی افزایش یافت

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به دیروز ۲۹ اردیبهشت ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار با رشد ۱۲۱ تومانی به ۱۵ هزار و ۷۷۵ تومان رسید و این در حالیست که آخرین قیمت دلار صرافی ملی ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است.

به گزارش سی نیوز، جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به بیست و نهم اردیبهشت ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار با رشد ۱۲۱ تومانی به ۱۵ هزار و ۷۷۵ تومان رسید، همچنین تازه‌ترین نرخ خرید دلار نیز ۱۵ هزار و ۸۸۳ تومان اعلام شده و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments