فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام می شود؛ نصب ۸ اسکله فلزی شناور در بنادر قشم و سیریک

 

طرح نوروزی سفرهای دریایی فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید حقانی بندر عباس بطور رسمی آغاز می شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی با همراهی محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، صبح جمعه ۲۵ اسفندماه با حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس، دفتر ستاد اجرایی طرح تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان را افتتاح می کند .

وزیر راه در ادامه ضمن بازدید از نحوه خدمات رسانی به مسافران و اجرای سامانه هوشمند صدور بلیت سفرهای دریایی، با حضور در یکی از اسکله های بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران، فرمان آغاز طرح نوروزی را صادر می کند.

بازدید از زیرساخت های گردشگری و مسافری دریایی در جزایر قشم و هنگام یکی دیگر از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به مرکز استان هرمزگان است.

بهره برداری از اسکله های فلزی شناور

به گفته عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و با هدف ارتقای سطح ایمنی سفرها و گردشگری دریایی، قرار است هشت اسکله فلزی شناور(پانتون) به ارزش ۵۲میلیارد ریال درمبادی گردشگری شهرستان های قشم و سیریک نصب شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نصب سه فروند از آنها در جزیره هنگام و روستاهای ساحلی کندآلو و شیب دراز قشم به پایان رسیده و بر اساس برنامه ریزی ها، در سفر وزیر راه و شهرسازی و مقامات ارشد سازمان بنادر و دریانوردی بهره برداری از آنها به صورت رسمی آغاز می شود.

عفیفی پور گفت: نصب سه فروند اسکله شناور دیگر در روستاهای واقع شده در میان جنگل حرا شامل بندر تاریخی لافت، گورزین و سهیلی جزیره قشم تا پایان سال جاری، به اتمام خواهد رسید.

خدمت رسانی به گردشگران جزیره عجایب هفتگانه

به گفته وی، هفتمین اسکله شناور هم با هدف خدمت‌ رسانی مناسب به گردشگران جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس اوایل سال ۹۷ در جنگل حرای روستای ساحلی طبل نصب خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از نصب هشتمین اسکله شناور گردشگری در بندرگاه خور بین المللی آذینی شهرستان سیریک (واقع در سواحل مکران) تا پایان فصل بهار سال آینده سخن گفت و افزود: برای ساخت و نصب این هشت اسکله گردشگری بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی هزینه می شود.

ساخت اسکله های فلزی شناور توسط متخصصان ایرانی

عفیفی پور از طول ۲۰ و عرض ۵ متری پانتون های نصب شده در کنار ارتفاع ۱۵۰ سانتیمتری با آبخور ۳۰سانتیمتر و ارتفاع آزاد ۱۲۰ سانتیمتری به عنوان مشخصات هشت اسکله شناور یاد شده، نام برد که قادر به پهلوگیری همزمان سه شناور تفریحی و مسافری هستند.

وی با بیان اینکه  طول پل دسترسی(رمپ) این اسکله ها ۲۰ متر با عرض ۱۶۰ سانتیمتر و ارتفاع ۱۳۰ سانتیمتر است، گفت: بدنه این اسکله های شناور با تکیه بر دانش متخصصان بومی و توانمندی مهندسان ایرانی از جنس فولاد دریایی درجه A تحت کلاس یک موسسه رده بندی معتبر ایرانی ساخته شده است.

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments