عفيفی‌پور خبر داد: ترابری مسافران در هرمزگان به مرز ۱۵.۵ ميليون نفر سفر رسيد/ رشد ۶۱ درصدی ترانشیپ غیرنفتی

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ترابری نزديك به ۱۵میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سفر دریایی در کارنامه عملیاتی بنادر این استان طی ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ” الله‌مراد عفیفی‌پور” ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان طی ۱۰ ماهه نخست سال ۹۶ ، اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع ۸۸ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۹۱۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که ۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش عملیات داشته ایم.

 

وی با اشاره به افزایش ۹ درصدی عملیات جابجایی کالای غیرنفتی در بنادر این استان، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، ۵۷ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۶۶۷ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳۰ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۴۳ تن به کالاهای نفتی با ۸ درصد افزايش اختصاص دارد.

 

افزایش ۶۱ درصدي ترانشیپ غيرنفتي

 

عفیفی‌پور، گفت: طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری، بالغ بر دو ميليون و ۷۹۶ هزار و ۹۴۵ تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که رشد ۶۱ درصدی در این بخش از عملیات ثبت شده است.

 

صادرات غیرنفتی ۱۱ درصد افزايش يافت

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی سال ۹۶ را ۳۳ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۴۴۳ تن با رشد ۱۱ درصدی اعلام کرد.

 

وی از واردات ۸ میلیون و ۴۵۶ هزار ۱۹ تن و کابوتاژ هفت میلیون ۶۲ هزار ۹۲۳ تن از اینگونه کالاها خبر داد.

 

افزايش ۲۷ درصدي ترانزیت غیرنفتی

 

عفیفی‌پور همچنین از رشد ۲۷ درصدی ترانزیت سخن به میان آورد و افزود: طی این مدت، چهار میلیون و  ۷۲۰ هزار و ۴۱۵ تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان ترانزیت شد.

 

صادرات بيش از ۱۱.۶ ميليون تن فرآورده‌هاي نفتي

 

این مقام مسؤول حجم صادرات فرآورده های نفتی از ابتدای سال جاری تاکنون را ۱۱ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۶۵۳ تن و کابوتاژ این گونه محموله ها را ۱۶ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۹۱۲ تن با افزايش ۱۳ درصدي اعلام کرد و گفت: طی این مدت، ۴۳ هزار و ۱۳۵ تن از اینگونه کالاها ترانزیت و دو ميليون و ۵۲۳ هزار و ۵۴۳ تن از فرآورده های نفتی وارد شد.

 

عملیات کانتینری ۲۰ درصد افزایش یافت

 

وی با اشاره به فعالیت پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور در مرکز استان هرمزگان، بیان کرد: طی این مدت، بالغ بر دو ميليون و ۲۲۳ هزار و ۳۰ TEU کانتینر در مجموعه بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که رشد ۲۰ درصدی را در این زمینه شاهد بودیم.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان طی سال جاری را ۳۴ هزار و ۴۲۳ فروند با افزايش ۱۳ درصدي اعلام کرد و افزود: از این میزان، چهار هزار و ۵۱۹ فروند کشتی بالای هزار تن و ۲۹ هزار و ۹۰۴ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته اند.

 

ترابری ۱۵.۵میلیون نفر سفر دریایی

 

عفیفی پور همچنین جایگاه ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران را یادآور شد و گفت:  از آغاز سال جاری تا ابتدای بهمن ماه، ترابری ۱۵ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۲۰۱ نفر سفر در بنادر مسافری این استان به ثبت رسید كه در همسنجي با مدت مشابه سال گذشته، ۲.۵ درصد افزايش داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments