رونق چشمگیر عملیات کانتینری در پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: طی پنج ماه نخست سال جاری، رقمی بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰هزار TEU کانتینر در پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد که افزایش ۳۲ درصدی به ثبت رسید.

به گزارش  روابط عمومی سازمان بنادرو دریانوردی ، “اله مراد عفیفی پور” با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال ۹۶ تا آغاز شهریورماه جاری، اظهار داشت: طی دوره زمانی یاد شده، در مجموع یک میلیون و ۱۳۸هزار و ۳۱۸ TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی تعداد کانتینرهای ترانشیپی در این بندر را رقمی بالغ بر ۱۱۶ هزار TEU اعلام کرد و افزود: جابجایی اینگونه کالاها در پنج ماهه اخیر ۱۰۷ درصد افزایش داشته است.

عفیفی پور اضافه کرد: از مجموع ۷۹۱هزار و ۹۶۸ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی این مدت، بیش از ۲۰۰ هزار TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است که رشد۲۵ درصدی در این زمینه به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی ۱۶۳ هزار و ۳۹۱ TEU کانتینر صادراتی با رشد ۸ درصدی و ۳۰۹ هزار TEU کانتینر وارداتی با افزایش ۲۴ درصدی طی پنج ماهه نخست سال جاری، خبر داد.

وی در پایان یادآور شد: بندر شهید رجایی با بهره مندی از آبخور ۱۷ متر در بخش اسکله های پهلوگیری کشتی و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments