رشد ۶.۶ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر کشور

 

عملکرد بنادر کشور در نوزدهمین روز بهمن ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی نزدیک به ۷ درصد را نشان می‌دهد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نگاهی به عملکرد بنادر کشور در بحث تخلیه و بارگیری نشان می‌دهد که بنادر آبادان، اروند کنار، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، تیاب، جاسک، چابهار، چارک، چوئبده، خرمشهر، دیر، شهید باهنر، شهید رجایی، شهیدحقانی، فریدون کنار، قشم،گناوه، لنگه و نوشهر در این خصوص نسبت به مدت مشابه رشد ۶.۶ درصدی را تا به امروز ۱۹ بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستند.

رسیدن مجموع تخلیه و بارگیری بنادر کشور به عدد ۱۳۰.۱۶ میلیون تن در نوزدهمین روز بهمن ماه ۱۳۹۸، نشان می دهد که با رشد بیش از ۶ درصد از عدد ۱۲۲.۰۹ میلیون تن در سال ۹۷ در همین روز عبور کرده است.

بیشترین رشد طبق هفته‌های گذشته در بین شش آیتم کانتینری، کانتینری (M.TEU)، فله خشک، فله مایع، جنرال کارگو و فرآورده‌های نفتی در بحث تخلیه و بارگیری بنادر به فله‌های خشک برمی‌گردد که تا تاریخ ذکر شده نسبت به مدت مشابه سال قبل با رسیدن به عدد ۱۷.۵۱ میلیون تن و عبور از عدد ۱۶.۶۷ میلیون تن در مدت مشابه سال قبل به رشد ۵ درصدی رسیده است.

فله مایع، جنرال کارگو و نفتی هم دیگر آیتم‌هایی هستند که با رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آمار خود در سال ۹۷ عبور کردند و در فاصله چند روزی که به پایان سال ۹۸ باقی مانده یک رکورد را همچون فله مایع به ثبت رساندند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments