در بندر امام خمینی (ره)؛ بومی‌سازی تجهیزات کنترل ترافیک دریایی با موفقیت انجام شد

 

فرآیند بومی‌سازی تعمیرات ماژول‌های الکترونیکی حساس و هوشمند رادارهای قدرتمند سیستم کنترل ترافیک دریایی (VTS) با استفاده از توان داخلی در بندر امام خمینی (ره) به اتمام رسید.

به گزارش  سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد نظری معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ضمن اعلام این خبر افزود: رادارهای سیستم کنترل ترافیک دریایی بندر امام خمینی(ره) از تجهیزات استراتژیک و حائز اهمیت بوده که نقش اساسی و ارزنده‌ای در مدیریت تردد ایمن کشتی ایفا می‌نماید.

نظری در ادامه گفت: اداره نت تجهیزات مخابرات و الکترونیک این اداره کل با هدف حفظ و آماده بکاری مستمر تجهیزات خاص، پیچیده و گرانبهای سیستم کنترل ترافیک دریایی، استفاده از پتانسیل‌های  مناسب و ارزندهٔ داخلی  را نیز مدنظر قرار داده است.

وی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، این موضوع به نحو مطلوب و قابل قبولی به مرحله اجرا رسیده و در ابعاد فنی، مالی و زمانی صرفه‌جویی قابل‌توجهی ایجاد شد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در تشریح دیگر دستاوردهای حاصل از اجرای بومی‌سازی تعمیرات مذکور؛ به ارتقاء آماده بکاری تجهیزات مربوطه، افزایش سطح ایمنی، استفاده بهینه از سامانه‌های راداری و دیگر سامانه‌های مرتبط در سیستم کنترل ترافیک دریایی اشاره کرد.

گفتنی است این اداره کل موفق شده با هدف افزایش توان و تقویت پتانسیل‌های داخلی، تعداد قابل‌توجهی از پروژه‌های تعمیر و نگهداری و بروز رسانی تجهیزات استراتژیک این مجتمع بزرگ بندری را با موفقیت به انجام برساند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments