در بازدید هیات آذربایجانی از بنادر شمالی ایران صورت می گیرد؛ توسعه همکاری های بندری ایران و آذربایجان

 

هیات آذربایجانی با هدف بررسی پتانسیل و ظرفیت های بنادر شمالی کشور وارد ایران شدند و طی ۴ روز از بنادر استان گیلان، مازندران و امیرآباد بازدید می کنند.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هیات آذربایجانی که به دعوت محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به ایران آمدند، قرار است از بنادر شمالی کشور بازدید کنند.

هیات آذربایجانی در نشست مشترک با مدیران بنادر و مسولان استانی گیلان، مازندران و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد از نزدیک با توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بنادر آشنا خواهند شد.

طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر آذربایجان، مفتون قربان عباس اف؛ قائم مقام مدیر بنادر آذربایجان و رافائل میرداداش میرغلاف اف؛ مشاور ارشد مدیر بنادر آذربایجان در راس هیأت آذربایجانی هستند.

هیات آذربایجانی با هدف توسعه همکاری ها و افزایش تجارت بین دو کشور از بنادر شمالی ایران بازدید می کنند.

بنابر اعلام اداره کل موافقت نامه ها و توسعه بازار، هیات آذربایجانی در سفر ۴ روزه خود از ایران ، از ظرفیت های توسعه ای و توانمندی های عملکردی بنادر ایران در سواحل خزر آشنا خواهند شد .

بر اساس این گزارش ، بخش دریایی و بندری کشور آذربایجان سابقه بسیار خوبی در حوزه ساخت و توسعه اسکله رو _ رو ریلی دارد که مقرر شد در نشست های کاری از تجربیات و ظرفیت های فکری آنها برای ارتقای بنادر ایران در این زمینه استفاده شود.

بازدید مقام عالی بندری و دریایی کشور آذربایجان از بنادر ایرانی حاشیه خزر در حالی انجام می گیرد که رژیم حقوقی دریای خزر اخیرا با امضای روسای جمهوری ۵ کشور ساحلی این دریا رسیده است .

در جمهوری آذربایجان ۵ بندر و پایانه باکو ، هوسان ، دیوبندی ، سنگچال و آلات فعالیت دارند که  بر اساس برنامه توسعه ای این کشور، توان عملیاتی بنادر آذربایجان تا پایان سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۹ میلیون تن افزایش می یابد و برای سال ۲۰۲۰ به ۷۶ میلیون تن خواهد رسید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments